تبلیغات
گفتمان - نویسندگان مشهور جهان که به اشغالگری اسرائیل «نه» گفتند
گفتمان
راه است و چاه ؛ دیده ی بینای آدمی
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


دشمن ما یعنی اون دستگاه مقتدر مادی که تا قبل از انقلاب ، بر اقتصاد این کشور و سیاست این کشور و فرهنگ این کشور و منابع این کشور و تصمیمات مسئولان این کشور مسلط بوده از این وضع ناراحته ، می خواهد اینرا عوض کند . چکار کند ؟ برای او تنها راه اینست که ملت ایران و مسئولان ایران به یک محاسبه ای برسند ؛ در نهایت ، که ادامه این راه ، احساس کنندبه صرفشان نیست . می خواهد این محاسبه را بر ذهن شما تحمیل کند . می خواهد من و شما به این نتیجه برسیم که صلاح نیست در مقابل آمریکا ، در مقابل این دستگاه های سیاسی تابع کارتل های گوناگون اقتصادی ؛ در مقابل اینها ، انسان خیلی هم بایستد ، خیلی هم مقاومت کند ، از بعضی از حرفها باید دست کشید ، کما آنکه گفتند دیگر ، در یک برهه ای کسانی گفتند : آقا ول کنید قضیه ی اسرائیل را ، ول کنید قضیه فلسطین را ، ول کنید قضیه عدالت در سطح جهانی را ، حمایت از ملت های عدالت خواه را ، رها کنید این حرفها را ، چه کار دارید، به خودتان بچسبید . این همان تغییر محاسبات است ؛ دشمن اینرا می خواهد . با گفتمان آمده ایم که از محاسبات درستمان حفاظت کنیم و از تغییر نادرست محاسباتمان جلوگیری کنیم.

مدیر وبلاگ : مرتضی
خبرگزاری فارس: گزارش فارس از نویسندگان مشهور جهان که به اشغالگری اسرائیل «نه» گفتند

در این گزارش می‌بینید واکنش‌های تعدادی از نویسندگان صاحب نام دنیاست به موضوع اسرائیل و انتقاد آنها از این اشغالگری طولانی. در این بین اسامی افرادی چون جیبکوبسن، گراس، برودر، رولد دال و... دیده می‌شود.
ادامه در ادامه مطلب


مهناز سعیدحسینی: رژیم اشغالگر قدس بالا برود، پایین بیاید در مجامع جهانی با ضرب و زور آمریکا و رفیقانش جایی باز کند، با گرمای گلوله و تیغ سینه‌ها را بشکافد تا در قدس مقدس بماند، باز هم نامشروع است و اشغالگر و باید از صحنه روزگار محو شود. خیلی ها این موضوع را به صراحت گفته‌اند و خیلی‌های دیگر هم در دل به آن اعتقاد دارند و صد البته بیان چنین دیدگاهی خارج از دنیای مسلمانان و در دنیای غرب جسارت و جرات بسیار بیشتری می‌خواهد. اما هستند کسانی که با وجود دست یافتن به موفقیت‌های فراوان، باز هم دست از گفتن حق بر نمی‌دارند و به صراحت از موضع خود می‌گویند.

آنچه در این گزارش می‌بینید واکنش‌های تعدادی از نویسندگان صاحب نام دنیا است به موضوع اسرائیل و انتقاد آنها از این اشغالگری طولانی:

1- هلن توماس، نویسنده و روزنامه‌نگار پیشکسوت آمریکایی، در جریان سفر سال گذشته نخست وزیر رژیم اسرائیل به امریکا، سردمدار برگزاری یک تظاهرات ضداسرائیلی بود.

این نویسنده زن 90 ساله آمریکایی در دوم دسامبر سال 2010، در اظهاراتی انتقادی درباره رژیم اسرائیل پیشنهاد کرد که یهودیان باید سرزمین‌های اشغالی فلسطین را به مالکان حقیقی خود یعنی «اعراب» برگردانده و به اروپا و امریکا مهاجرت کنند. اندکی پس از ابراز این سخنان، وی مجبور شد از سمت خود استعفا دهد.

 

توماس اندکی پس از آن، در دفاع از اظهارات پیشین خود در گفت‌وگو با نشریه کانزاس سیتی گفت: «من این اجازه را دارم که در کتابم رئیس جمهور امریکا را با هر نام و یا صفتی بخوانم، اما اجازه ندارم درباره اسرائیل سخن بگویم.»

 

2- دو ماه پیش رسانه‌های انگلستان گزارش دادند که استفان هاوکینگ (فیزیکدان مشهور) با رد دعوت رئیس رژیم صهیونیستی خبر داده است که او نیز به تحریم آکادمی اسرائیل که از سوی بسیاری از مراکز علمی بریتانیا صورت می‌گیرد، می‌پیوندند.

بنیاد شیمون پرز بدون توضیحی هم نام استیون هاوکینگ را از فهرست سخنرانان حذف کرد اما بعداً معلوم شد که دلیل این کار، پاسخ رد این دانشمند بوده است. استیون هاوکینگ در ژانویه سال 2009 در زمان عملیات نظامی 22 روزه ارتش اسرائیل در غزه که در دوره نخست وزیری ایهود اولمرت انجام شد و منجر به کشته شدن بیش از 110 فلسطینی شد، اسرائیل را محکوم کرد. 

یکی از دستیاران نخست وزیر اسرائیل در همان روزها در واکنش به این اقدام گفته بود که استیون هاوکینگ نیز در ضد یهودی بودن دست کمی از ویلیام شکسپیر و ولتر، نویسندگان مشهور انگلیسی و فرانسوی، ندارد.

 3- گونتر گراس نویسنده آلمانی برنده جایزه نوبل هم یکی از سرشناس‌ترین مخالفان رژیم صهیونیستی است او سال گذشته در شعر جدید خود با نام «آنچه نباید گفت»، بمبهای اتمی اسرائیل را خطری علیه صلح جهانی قلمداد و تلویحا از ایران حمایت کرد.

 گراس در این شعر با انتقاد از توسعه طلبی اسرائیل نوشته است: در این سرزمین از سال‌ها پیش «قابلیت رو به رشد هسته‌ای» به‌شکل مخفی وجود داشته اما خارج از کنترل بوده است. وی در شعر خود ساختن بمب اتم از سوی ایران را مورد تردید قرار داده است. گراس همچنین سیاست خارجی آلمان در قبال اسرائیل را نیز به باد انتقاد گرفته که به اسرائیل غرامت می‌دهد. 

گونتر گراس 85 ساله مشهورترین نویسنده آلمان محسوب می‌شود و علاوه بر این، نقاش، مجسمه‌ساز، گرافیست و برنده نوبل ادبی در سال 1999 است.

4- «هنریک برودر» نویسنده یهودی و مشهور آلمانی که چند سال پیش به سیاست‌های رژیم اشغالگر قدس اعتراض کرده بود، سال گذشته با اعلام مسلمان شدن خود و تغییر نام خود به «هنریک محمد برودر» آخرین تیر خلاصی را به قلب اسرائیلی‌ها زد. این روشنفکر مشهور و یهودی آلمانی پس از یک سلسله انتقادات و تالیفات شدید علیه اسلام و مسلمانان، به طور علنی مسلمان شدن خود را اعلام کرد.

 

او نویسنده پرفروش‌ترین کتاب سال آلمان در سال 2007 و برنده جایزه کتاب سال این کشور با نام «بشتابید ... اروپا تسلیم می‌شود» است.

این نویسنده که با کتاب‌های طنزش مشهور است در سال 1384 نخستین بار که محمود احمدی‌نژاد ایده انتقال اسرائیل به اروپا یا آمریکا را مطرح کرد، در مقاله‌ای با عنوان «اشلسویگ هولشتاین را به یهودیان بدهید» در نسخه آن‌لاین اشپیگل و روزنامه دی ولت نوشت: «اگر چیزی به نام عدالت تاریخی در این جهان وجود می‌داشت، آنگاه دولت یهودی باید در اشلسویگ-هولشتاین یا در ایالت باواریا تشکیل می‌شد و نه در فلسطین ...»

 

 

5- حتی اگر هیچیک از آثار رولد دال را هم نخوانده باشید، فیلم «چارلی و کارخانه شکلات سازی» که همین یکی دو سال پیش در جهان اکران شد و از تلویزیون ما نیز پخش شد، به حد کافی برای همه آشنا است. 

هر چند این نویسنده کتاب‌های بسیاری برای بچه‌ها نوشته است، اما فقط نویسنده‌ کتاب کودک و نوجوان نیست، بلکه داستان‌های کوتاه او در نوع خود بی نظیر و شگفت انگیز هستند.

او برای نوشتن این داستان‌ها که بیش از 60 عنوان را دربر می‌گیرند، سه بار جایزه‌ ادبی آلن پو را از آن خود کرد و داستان او توسط یان فلمینگ برای نوشتن داستان‌های جیمزباند مورد استفاده قرار گرفت. آلفرد هیچکاک نیز تعدادی از داستان‌های او را برای ساخت فیلم برگزید.

حمله‌ اسرائیلی‌ها به کشور لبنان در سال 1982 موجب شد تا این نویسنده نامدار بارها اعلام کند که ضد اسرائیل است و تا آخر عمر با سیاست‌های غیرانسانی مخالفت کرد.

6- هنینگ مانکل، نویسنده مشهور سوئدی و هشت تن دیگر از هموطنانش که بر عرشه یکی از کشتی‌های کمک رسانی به غزه بودند، توسط نیروهای امنیتی اسرائیل دستگیر شدند.

 

 

 

 اسرائیل اخطار کرد که هر کشتی حامل کمک به نوار غزه را توقیف خواهد کرد.

 

7- سازمان دهندگان یک نمایشگاه کتاب در آتلانتای آمریکا از حضور و سخنرانی از پیش برنامه ریزی شده نویسنده‌ای یهودی به نام پیتر بینارت در این نمایشگاه ممانعت کردند. علت این تصمیم تعجب برانگیز انتقاد بینارت از شهرک سازی صهیونیست‌ها در کرانه باختری عنوان شده است.

بینارت 52 ساله نویسنده مشهور و استاد روزنامه نگاری و علوم سیاسی در دانشگاه نیویورک است. وی در آخرین کتاب خود با عنوان «بحران صهیونیسم» سران رژیم صهیونیستی را به علت شهرک سازی در سرزمین‌های اشغالی و رئیس جمهورهای آمریکا را به علت حمایت کورکورانه از آنان به باد انتقاد گرفت.

 

8- یکی از مهم‌ترین مخالفت‌های سال‌گذشته با رژیم صهیونیتس به موضع «آلیس واکر» نویسنده آمریکایی نویسنده رمان مشهور «ارغوانی» برمی‌گردد که با ترجمه کتابش به زبان عبری مخالفت کرد. وی گفت که علت مخالفتش این است که رژیم صهیونیستی رژیمی نژادپرست علیه فلسطینیان است که نژادپرستی آنها از تبعیض نژادی موجود در آمریکا درباره سیاه‌پوستان بیشتر است. 

 

رمان «ارغوانی» که پیش از این جایزه پولیتزر را نیز برای نویسنده‌اش به ارمغان آورده است، داستان یک دختر سیاه‌پوست آمریکایی است که مورد ظلم و ستم و تجاوز جنسی قرار می‌گیرد و در آن تبعیض نژادی و جنسی در آمریکا معرفی شده است. او در سال 2010 و پس از جنگ 22 روزه به غزه سفر کرد.

9- تیری میسان؛ نویسنده مشهور فرانسوی در جدیدترین کتاب خود در سال 2010 با ارایه اسنادی معتبر، از دست داشتن رژیم صهیونیستی در ترور رفیق حریری؛ نخست وزیر فقید لبنان پرده بر داشت. این نویسنده مشهور فرانسوی در کتاب جدید خود؛ «دروغ بزرگ 2» فاش می‌کند که رژیم صهیونیستی با استفاده از موشک‌های ساخت یک کارخانه آمریکایی، «رفیق حریری» را ترور کرده است.

 

کتاب «دروغ بزرگ 2» در حقیقت، دنباله کتاب اولی است که میسان در سال 2002 با عنوان « 11/9: دروغ بزرگ» منتشر کرد. این کتاب که به 28 زبان ترجمه شد، جنجال بزرگی در آمریکا و خارج از آن به راه انداخت.

10- در سال 2009 جف گیتس تحلیلگر مشهور آمریکایی و نویسنده کتاب «دموکراسی در خطر» در مقاله‌ای در پایگاه اینترنتی «رنس»  اظهار داشت: تحقیقات آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا نشان می‌دهد که نمی‌توان نسبت به بقای رژیم اسرائیل ظرف دو دهه آینده اطمینان داشت.

 

 11- جیکوبسن 68 ساله نیز یکی از نویسندگان بسیار مشهور است که از اسرائیل انتقاد کرده است. «پرسش فینکلر» که عنوان کتاب برنده 2010 بوکر را به خود اختصاص داده یازدهمین رمان جیکوبسن است.

 

بسیاری معتقد هستند این انتخابی غیرمعمول برای داوری بوکر بود چون این کتاب روایت زندگی جوان‌های یهودیان انگلستان است که پس از مدتی به گروهی ضدصهیونیستی به نام «یهودی شرمنده» ملحق می‌شوند. کار این گروه نقد و مقابله با سیاست‌های اسرائیل است.

جیکوبسن در این رمان با هجو کامل سیاست‌های اسرائیل از قول همسر قهرمان قصه می‌گوید: برای درک شرمنده بودن یهودیان از یهودی بودنشان، باید خودت یک یهودی باشی.

 

**نویسندگان سرشناس اسرائیل و انتقاد گسترده

12- انتقاد به رفتارهای خصمانه رژیم اشغالگر قدس محدود به نویسندگان کشورهای دیگر نیست بلکه نویسندگانی هم که به گونه‌ای در این سرزمین به سر می‌برند سیاست‌های دولت اشغالگر خود را به باد انتقاد می‌گیرند. به عنوان نمونه داوید گروسمن یکی از مشهورترین نویسندگان اسرائیل سال گذشته در مقاله‌ای کم سابقه در روزنامه هاآرتص از همه مردم اسرائیل، از سران سیاسی و فرماندهان نظامی گرفته تا نویسندگان و روشنفکران و آحاد دیگر جامعه، خواست که در برابر احتمال ماجراجویی نظامی اسرائیلی در برابر ایران سکوت نکنند.

داوید گروسمن برنده جوایز متعدد و پرارزش ادبی در اسرائیل و سراسر جهان و نامزد دریافت جایزه نوبل ادبی است.

13- در پی اعتراض گروسمن ،ده نویسنده مشهور اسرائیلی با فرستادن نامه‌ای خطاب به بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم از وی خواستند آشکارا اعلام کند که خودسرانه فرمان حمله به ایران را صادر نخواهد کرد. در میان این افراد، «آموس اوز» نویسنده مشهور چپ‌گرای اسرائیلی نیز قرار دارد. اوز و دیگر امضاکنندگان این نامه، انجام حمله پیشگیرانه از سوی اسرائیل را که می‌تواند در پی انتقام‌گیری ایران، نتایج سختی برای این رژیم به همراه داشته باشد برای این رژیم فاجعه خواندند.

14- سال گذشته تقریبا همین روزها سامی میخائیل نویسنده مشهور اسرائیلی و رئیس موسسه حقوق مدنی، در سخنانی در دانشگاه حیفا از این رژیم به عنوان «دولت نژادپرست» یاد کرد و گفت: اقدامات نژادپرستانه اسرائیل در قبال یهودیان میزراحی و فلسطینیان اسرائیل را واجد شرایط لازم برای اختصاص لقب نژادپرست‌ترین رژیم جهان کرده است.

پس از آن نیز آرون داویدسون، کارگردان اسرائیلی به همراه «آنا نوگیرا» یک کارگردان سفیدپوست اهل آفریقای جنوبی، اقدام به ساخت فیلمی با عنوان «نقشه راه آپارتاید» درباره رفتارهای تبعیض آمیز رژیم‌صهیونیستی علیه ملت فلسطین کردند.

نوع مطلب : خبر، تحلیل، 
برچسب ها : نویسندگان مشهور جهان که به اشغالگری اسرائیل «نه» گفتند، مهناز سعیدحسینی، هلن توماس، استفان هاوکینگ، گونتر گراس، هنریک برودر، رولد دال، هنینگ مانکل، پیتر بینارت، آلیس واکر، تیری میسان، جف گیتس، جیکوبسن، داوید گروسمن، سامی میخائیل،
لینک های مرتبط :
جمعه 1 اردیبهشت 1396 03:48 ب.ظ
Hi there! I'm at work browsing your blog from my new iphone 3gs!

Just wanted to say I love reading your blog and look forward
to all your posts! Keep up the fantastic work!
جمعه 1 اردیبهشت 1396 01:02 ب.ظ
If you desire to grow your know-how simply keep visiting
this web page and be updated with the newest news posted here.
پنجشنبه 31 فروردین 1396 09:19 ب.ظ
Fantastic goods from you, man. I've understand
your stuff previous to and you're just too great. I actually like what you have acquired here, certainly
like what you are saying and the way in which you say it.
You make it enjoyable and you still take care of to keep it wise.
I cant wait to read much more from you. This is really a great site.
پنجشنبه 31 فروردین 1396 07:25 ق.ظ
Wonderful site. Plenty of useful information here. I'm sending it to a
few buddies ans additionally sharing in delicious. And naturally, thanks on your effort!
پنجشنبه 31 فروردین 1396 01:51 ق.ظ
Unquestionably believe that which you stated. Your favorite reason appeared to be on the net the easiest
factor to consider of. I say to you, I definitely get annoyed even as other folks consider concerns that they plainly do not realize
about. You controlled to hit the nail upon the
top and also outlined out the whole thing with no need side effect , folks could take a signal.
Will likely be again to get more. Thanks
پنجشنبه 31 فروردین 1396 12:53 ق.ظ
I got this site from my friend who shared with me concerning this website and
at the moment this time I am visiting this site and reading very
informative articles or reviews at this time.
چهارشنبه 30 فروردین 1396 11:31 ب.ظ
First off I would like to say terrific blog! I had a quick question in which I'd like
to ask if you don't mind. I was curious to find out
how you center yourself and clear your mind prior to writing.
I've had a tough time clearing my mind in getting my thoughts out there.
I do take pleasure in writing but it just seems like the first 10 to 15
minutes tend to be lost simply just trying to figure out how
to begin. Any ideas or hints? Many thanks!
چهارشنبه 30 فروردین 1396 09:25 ب.ظ
Aw, this was an incredibly good post. Taking a few minutes and actual
effort to create a really good article… but what can I say… I put things
off a whole lot and never seem to get nearly anything done.
چهارشنبه 30 فروردین 1396 02:43 ب.ظ
You made some decent points there. I looked on the net to find out
more about the issue and found most people will go
along with your views on this web site.
چهارشنبه 30 فروردین 1396 03:28 ق.ظ
It's an amazing piece of writing in favor of all the web users; they will take benefit from it I am sure.
چهارشنبه 30 فروردین 1396 02:49 ق.ظ
We stumbled over here by a different web address and thought I
might as well check things out. I like what I see so now i
am following you. Look forward to finding out about your web page repeatedly.
سه شنبه 29 فروردین 1396 03:32 ب.ظ
Hurrah, that's what I was seeking for, what a data! present here at this website, thanks admin of this website.
سه شنبه 29 فروردین 1396 03:23 ب.ظ
What's up mates, its enormous piece of writing
concerning tutoringand fully explained, keep it up all
the time.
دوشنبه 28 فروردین 1396 08:03 ب.ظ
I just like the helpful information you supply on your articles.
I'll bookmark your weblog and take a look at again here frequently.
I'm moderately sure I will be told many new stuff right here!
Best of luck for the next!
دوشنبه 28 فروردین 1396 07:01 ب.ظ
Cool blog! Is your theme custom made or did you download it
from somewhere? A design like yours with a few simple tweeks would really make my blog stand out.

Please let me know where you got your theme.
Thanks a lot
دوشنبه 28 فروردین 1396 05:15 ب.ظ
Right away I am ready to do my breakfast, afterward
having my breakfast coming again to read additional news.
دوشنبه 28 فروردین 1396 12:45 ب.ظ
Thankfulness to my father who stated to me regarding this web site,
this webpage is truly amazing.
دوشنبه 28 فروردین 1396 10:29 ق.ظ
Good day! I could have sworn I've been to this site before but after browsing through some of
the post I realized it's new to me. Anyways, I'm definitely
glad I found it and I'll be book-marking and checking back frequently!
دوشنبه 28 فروردین 1396 10:21 ق.ظ
hello there and thank you for your info – I've certainly picked
up something new from right here. I did however expertise
a few technical points using this web site, since I experienced to
reload the site lots of times previous to I could get it to load properly.
I had been wondering if your web hosting is OK?
Not that I'm complaining, but slow loading instances times will sometimes affect your placement in google and can damage
your high quality score if ads and marketing with Adwords.

Anyway I am adding this RSS to my email and
could look out for a lot more of your respective interesting content.
Make sure you update this again soon.
دوشنبه 28 فروردین 1396 04:55 ق.ظ
Hi there, i read your blog occasionally and i own a similar
one and i was just wondering if you get a lot of spam remarks?
If so how do you reduce it, any plugin or anything you can recommend?
I get so much lately it's driving me crazy so any help is very much
appreciated.
یکشنبه 27 فروردین 1396 10:21 ب.ظ
This is a topic which is near to my heart...
Cheers! Exactly where are your contact details though?
جمعه 25 فروردین 1396 03:17 ب.ظ
Attractive section of content. I just stumbled upon your web site
and in accession capital to assert that I acquire in fact enjoyed account your blog posts.
Any way I'll be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently rapidly.
جمعه 25 فروردین 1396 12:57 ب.ظ
Way cool! Some very valid points! I appreciate you penning
this post plus the rest of the website is really good.
جمعه 25 فروردین 1396 12:56 ب.ظ
It's great that you are getting thoughts from this post as
well as from our discussion made at this place.
جمعه 25 فروردین 1396 11:06 ق.ظ
Admiring the hard work you put into your site and detailed information you present.
It's awesome to come across a blog every once in a while
that isn't the same unwanted rehashed material. Great read!
I've saved your site and I'm adding your RSS feeds to my Google
account.
جمعه 25 فروردین 1396 06:56 ق.ظ
all the time i used to read smaller articles
which also clear their motive, and that is also happening with this article which I am reading now.
چهارشنبه 23 فروردین 1396 09:53 ب.ظ
I like the valuable information you provide in your articles.
I will bookmark your weblog and take a look at again right here regularly.

I am reasonably certain I will be told many new stuff
right right here! Best of luck for the next!
چهارشنبه 23 فروردین 1396 12:50 ب.ظ
It's truly a nice and useful piece of info. I am satisfied that you simply shared this
helpful information with us. Please stay us informed like this.
Thank you for sharing.
چهارشنبه 23 فروردین 1396 10:32 ق.ظ
Hi to every one, it's really a good for me to pay a quick visit this website, it contains precious
Information.
چهارشنبه 23 فروردین 1396 09:17 ق.ظ
Woah! I'm really enjoying the template/theme of this blog.

It's simple, yet effective. A lot of times it's challenging to get that "perfect balance" between user friendliness and visual appeal.
I must say you have done a awesome job with this.
Also, the blog loads super fast for me on Safari.
Exceptional Blog!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
Check PageRank

Powered by WebGozar

به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای گفتمان محفوظ است
روزشمار فاطمیه