تبلیغات
گفتمان - نویسندگان مشهور جهان که به اشغالگری اسرائیل «نه» گفتند
گفتمان
راه است و چاه ؛ دیده ی بینای آدمی
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


دشمن ما یعنی اون دستگاه مقتدر مادی که تا قبل از انقلاب ، بر اقتصاد این کشور و سیاست این کشور و فرهنگ این کشور و منابع این کشور و تصمیمات مسئولان این کشور مسلط بوده از این وضع ناراحته ، می خواهد اینرا عوض کند . چکار کند ؟ برای او تنها راه اینست که ملت ایران و مسئولان ایران به یک محاسبه ای برسند ؛ در نهایت ، که ادامه این راه ، احساس کنندبه صرفشان نیست . می خواهد این محاسبه را بر ذهن شما تحمیل کند . می خواهد من و شما به این نتیجه برسیم که صلاح نیست در مقابل آمریکا ، در مقابل این دستگاه های سیاسی تابع کارتل های گوناگون اقتصادی ؛ در مقابل اینها ، انسان خیلی هم بایستد ، خیلی هم مقاومت کند ، از بعضی از حرفها باید دست کشید ، کما آنکه گفتند دیگر ، در یک برهه ای کسانی گفتند : آقا ول کنید قضیه ی اسرائیل را ، ول کنید قضیه فلسطین را ، ول کنید قضیه عدالت در سطح جهانی را ، حمایت از ملت های عدالت خواه را ، رها کنید این حرفها را ، چه کار دارید، به خودتان بچسبید . این همان تغییر محاسبات است ؛ دشمن اینرا می خواهد . با گفتمان آمده ایم که از محاسبات درستمان حفاظت کنیم و از تغییر نادرست محاسباتمان جلوگیری کنیم.

مدیر وبلاگ : مرتضی
خبرگزاری فارس: گزارش فارس از نویسندگان مشهور جهان که به اشغالگری اسرائیل «نه» گفتند

در این گزارش می‌بینید واکنش‌های تعدادی از نویسندگان صاحب نام دنیاست به موضوع اسرائیل و انتقاد آنها از این اشغالگری طولانی. در این بین اسامی افرادی چون جیبکوبسن، گراس، برودر، رولد دال و... دیده می‌شود.
ادامه در ادامه مطلب


مهناز سعیدحسینی: رژیم اشغالگر قدس بالا برود، پایین بیاید در مجامع جهانی با ضرب و زور آمریکا و رفیقانش جایی باز کند، با گرمای گلوله و تیغ سینه‌ها را بشکافد تا در قدس مقدس بماند، باز هم نامشروع است و اشغالگر و باید از صحنه روزگار محو شود. خیلی ها این موضوع را به صراحت گفته‌اند و خیلی‌های دیگر هم در دل به آن اعتقاد دارند و صد البته بیان چنین دیدگاهی خارج از دنیای مسلمانان و در دنیای غرب جسارت و جرات بسیار بیشتری می‌خواهد. اما هستند کسانی که با وجود دست یافتن به موفقیت‌های فراوان، باز هم دست از گفتن حق بر نمی‌دارند و به صراحت از موضع خود می‌گویند.

آنچه در این گزارش می‌بینید واکنش‌های تعدادی از نویسندگان صاحب نام دنیا است به موضوع اسرائیل و انتقاد آنها از این اشغالگری طولانی:

1- هلن توماس، نویسنده و روزنامه‌نگار پیشکسوت آمریکایی، در جریان سفر سال گذشته نخست وزیر رژیم اسرائیل به امریکا، سردمدار برگزاری یک تظاهرات ضداسرائیلی بود.

این نویسنده زن 90 ساله آمریکایی در دوم دسامبر سال 2010، در اظهاراتی انتقادی درباره رژیم اسرائیل پیشنهاد کرد که یهودیان باید سرزمین‌های اشغالی فلسطین را به مالکان حقیقی خود یعنی «اعراب» برگردانده و به اروپا و امریکا مهاجرت کنند. اندکی پس از ابراز این سخنان، وی مجبور شد از سمت خود استعفا دهد.

 

توماس اندکی پس از آن، در دفاع از اظهارات پیشین خود در گفت‌وگو با نشریه کانزاس سیتی گفت: «من این اجازه را دارم که در کتابم رئیس جمهور امریکا را با هر نام و یا صفتی بخوانم، اما اجازه ندارم درباره اسرائیل سخن بگویم.»

 

2- دو ماه پیش رسانه‌های انگلستان گزارش دادند که استفان هاوکینگ (فیزیکدان مشهور) با رد دعوت رئیس رژیم صهیونیستی خبر داده است که او نیز به تحریم آکادمی اسرائیل که از سوی بسیاری از مراکز علمی بریتانیا صورت می‌گیرد، می‌پیوندند.

بنیاد شیمون پرز بدون توضیحی هم نام استیون هاوکینگ را از فهرست سخنرانان حذف کرد اما بعداً معلوم شد که دلیل این کار، پاسخ رد این دانشمند بوده است. استیون هاوکینگ در ژانویه سال 2009 در زمان عملیات نظامی 22 روزه ارتش اسرائیل در غزه که در دوره نخست وزیری ایهود اولمرت انجام شد و منجر به کشته شدن بیش از 110 فلسطینی شد، اسرائیل را محکوم کرد. 

یکی از دستیاران نخست وزیر اسرائیل در همان روزها در واکنش به این اقدام گفته بود که استیون هاوکینگ نیز در ضد یهودی بودن دست کمی از ویلیام شکسپیر و ولتر، نویسندگان مشهور انگلیسی و فرانسوی، ندارد.

 3- گونتر گراس نویسنده آلمانی برنده جایزه نوبل هم یکی از سرشناس‌ترین مخالفان رژیم صهیونیستی است او سال گذشته در شعر جدید خود با نام «آنچه نباید گفت»، بمبهای اتمی اسرائیل را خطری علیه صلح جهانی قلمداد و تلویحا از ایران حمایت کرد.

 گراس در این شعر با انتقاد از توسعه طلبی اسرائیل نوشته است: در این سرزمین از سال‌ها پیش «قابلیت رو به رشد هسته‌ای» به‌شکل مخفی وجود داشته اما خارج از کنترل بوده است. وی در شعر خود ساختن بمب اتم از سوی ایران را مورد تردید قرار داده است. گراس همچنین سیاست خارجی آلمان در قبال اسرائیل را نیز به باد انتقاد گرفته که به اسرائیل غرامت می‌دهد. 

گونتر گراس 85 ساله مشهورترین نویسنده آلمان محسوب می‌شود و علاوه بر این، نقاش، مجسمه‌ساز، گرافیست و برنده نوبل ادبی در سال 1999 است.

4- «هنریک برودر» نویسنده یهودی و مشهور آلمانی که چند سال پیش به سیاست‌های رژیم اشغالگر قدس اعتراض کرده بود، سال گذشته با اعلام مسلمان شدن خود و تغییر نام خود به «هنریک محمد برودر» آخرین تیر خلاصی را به قلب اسرائیلی‌ها زد. این روشنفکر مشهور و یهودی آلمانی پس از یک سلسله انتقادات و تالیفات شدید علیه اسلام و مسلمانان، به طور علنی مسلمان شدن خود را اعلام کرد.

 

او نویسنده پرفروش‌ترین کتاب سال آلمان در سال 2007 و برنده جایزه کتاب سال این کشور با نام «بشتابید ... اروپا تسلیم می‌شود» است.

این نویسنده که با کتاب‌های طنزش مشهور است در سال 1384 نخستین بار که محمود احمدی‌نژاد ایده انتقال اسرائیل به اروپا یا آمریکا را مطرح کرد، در مقاله‌ای با عنوان «اشلسویگ هولشتاین را به یهودیان بدهید» در نسخه آن‌لاین اشپیگل و روزنامه دی ولت نوشت: «اگر چیزی به نام عدالت تاریخی در این جهان وجود می‌داشت، آنگاه دولت یهودی باید در اشلسویگ-هولشتاین یا در ایالت باواریا تشکیل می‌شد و نه در فلسطین ...»

 

 

5- حتی اگر هیچیک از آثار رولد دال را هم نخوانده باشید، فیلم «چارلی و کارخانه شکلات سازی» که همین یکی دو سال پیش در جهان اکران شد و از تلویزیون ما نیز پخش شد، به حد کافی برای همه آشنا است. 

هر چند این نویسنده کتاب‌های بسیاری برای بچه‌ها نوشته است، اما فقط نویسنده‌ کتاب کودک و نوجوان نیست، بلکه داستان‌های کوتاه او در نوع خود بی نظیر و شگفت انگیز هستند.

او برای نوشتن این داستان‌ها که بیش از 60 عنوان را دربر می‌گیرند، سه بار جایزه‌ ادبی آلن پو را از آن خود کرد و داستان او توسط یان فلمینگ برای نوشتن داستان‌های جیمزباند مورد استفاده قرار گرفت. آلفرد هیچکاک نیز تعدادی از داستان‌های او را برای ساخت فیلم برگزید.

حمله‌ اسرائیلی‌ها به کشور لبنان در سال 1982 موجب شد تا این نویسنده نامدار بارها اعلام کند که ضد اسرائیل است و تا آخر عمر با سیاست‌های غیرانسانی مخالفت کرد.

6- هنینگ مانکل، نویسنده مشهور سوئدی و هشت تن دیگر از هموطنانش که بر عرشه یکی از کشتی‌های کمک رسانی به غزه بودند، توسط نیروهای امنیتی اسرائیل دستگیر شدند.

 

 

 

 اسرائیل اخطار کرد که هر کشتی حامل کمک به نوار غزه را توقیف خواهد کرد.

 

7- سازمان دهندگان یک نمایشگاه کتاب در آتلانتای آمریکا از حضور و سخنرانی از پیش برنامه ریزی شده نویسنده‌ای یهودی به نام پیتر بینارت در این نمایشگاه ممانعت کردند. علت این تصمیم تعجب برانگیز انتقاد بینارت از شهرک سازی صهیونیست‌ها در کرانه باختری عنوان شده است.

بینارت 52 ساله نویسنده مشهور و استاد روزنامه نگاری و علوم سیاسی در دانشگاه نیویورک است. وی در آخرین کتاب خود با عنوان «بحران صهیونیسم» سران رژیم صهیونیستی را به علت شهرک سازی در سرزمین‌های اشغالی و رئیس جمهورهای آمریکا را به علت حمایت کورکورانه از آنان به باد انتقاد گرفت.

 

8- یکی از مهم‌ترین مخالفت‌های سال‌گذشته با رژیم صهیونیتس به موضع «آلیس واکر» نویسنده آمریکایی نویسنده رمان مشهور «ارغوانی» برمی‌گردد که با ترجمه کتابش به زبان عبری مخالفت کرد. وی گفت که علت مخالفتش این است که رژیم صهیونیستی رژیمی نژادپرست علیه فلسطینیان است که نژادپرستی آنها از تبعیض نژادی موجود در آمریکا درباره سیاه‌پوستان بیشتر است. 

 

رمان «ارغوانی» که پیش از این جایزه پولیتزر را نیز برای نویسنده‌اش به ارمغان آورده است، داستان یک دختر سیاه‌پوست آمریکایی است که مورد ظلم و ستم و تجاوز جنسی قرار می‌گیرد و در آن تبعیض نژادی و جنسی در آمریکا معرفی شده است. او در سال 2010 و پس از جنگ 22 روزه به غزه سفر کرد.

9- تیری میسان؛ نویسنده مشهور فرانسوی در جدیدترین کتاب خود در سال 2010 با ارایه اسنادی معتبر، از دست داشتن رژیم صهیونیستی در ترور رفیق حریری؛ نخست وزیر فقید لبنان پرده بر داشت. این نویسنده مشهور فرانسوی در کتاب جدید خود؛ «دروغ بزرگ 2» فاش می‌کند که رژیم صهیونیستی با استفاده از موشک‌های ساخت یک کارخانه آمریکایی، «رفیق حریری» را ترور کرده است.

 

کتاب «دروغ بزرگ 2» در حقیقت، دنباله کتاب اولی است که میسان در سال 2002 با عنوان « 11/9: دروغ بزرگ» منتشر کرد. این کتاب که به 28 زبان ترجمه شد، جنجال بزرگی در آمریکا و خارج از آن به راه انداخت.

10- در سال 2009 جف گیتس تحلیلگر مشهور آمریکایی و نویسنده کتاب «دموکراسی در خطر» در مقاله‌ای در پایگاه اینترنتی «رنس»  اظهار داشت: تحقیقات آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا نشان می‌دهد که نمی‌توان نسبت به بقای رژیم اسرائیل ظرف دو دهه آینده اطمینان داشت.

 

 11- جیکوبسن 68 ساله نیز یکی از نویسندگان بسیار مشهور است که از اسرائیل انتقاد کرده است. «پرسش فینکلر» که عنوان کتاب برنده 2010 بوکر را به خود اختصاص داده یازدهمین رمان جیکوبسن است.

 

بسیاری معتقد هستند این انتخابی غیرمعمول برای داوری بوکر بود چون این کتاب روایت زندگی جوان‌های یهودیان انگلستان است که پس از مدتی به گروهی ضدصهیونیستی به نام «یهودی شرمنده» ملحق می‌شوند. کار این گروه نقد و مقابله با سیاست‌های اسرائیل است.

جیکوبسن در این رمان با هجو کامل سیاست‌های اسرائیل از قول همسر قهرمان قصه می‌گوید: برای درک شرمنده بودن یهودیان از یهودی بودنشان، باید خودت یک یهودی باشی.

 

**نویسندگان سرشناس اسرائیل و انتقاد گسترده

12- انتقاد به رفتارهای خصمانه رژیم اشغالگر قدس محدود به نویسندگان کشورهای دیگر نیست بلکه نویسندگانی هم که به گونه‌ای در این سرزمین به سر می‌برند سیاست‌های دولت اشغالگر خود را به باد انتقاد می‌گیرند. به عنوان نمونه داوید گروسمن یکی از مشهورترین نویسندگان اسرائیل سال گذشته در مقاله‌ای کم سابقه در روزنامه هاآرتص از همه مردم اسرائیل، از سران سیاسی و فرماندهان نظامی گرفته تا نویسندگان و روشنفکران و آحاد دیگر جامعه، خواست که در برابر احتمال ماجراجویی نظامی اسرائیلی در برابر ایران سکوت نکنند.

داوید گروسمن برنده جوایز متعدد و پرارزش ادبی در اسرائیل و سراسر جهان و نامزد دریافت جایزه نوبل ادبی است.

13- در پی اعتراض گروسمن ،ده نویسنده مشهور اسرائیلی با فرستادن نامه‌ای خطاب به بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم از وی خواستند آشکارا اعلام کند که خودسرانه فرمان حمله به ایران را صادر نخواهد کرد. در میان این افراد، «آموس اوز» نویسنده مشهور چپ‌گرای اسرائیلی نیز قرار دارد. اوز و دیگر امضاکنندگان این نامه، انجام حمله پیشگیرانه از سوی اسرائیل را که می‌تواند در پی انتقام‌گیری ایران، نتایج سختی برای این رژیم به همراه داشته باشد برای این رژیم فاجعه خواندند.

14- سال گذشته تقریبا همین روزها سامی میخائیل نویسنده مشهور اسرائیلی و رئیس موسسه حقوق مدنی، در سخنانی در دانشگاه حیفا از این رژیم به عنوان «دولت نژادپرست» یاد کرد و گفت: اقدامات نژادپرستانه اسرائیل در قبال یهودیان میزراحی و فلسطینیان اسرائیل را واجد شرایط لازم برای اختصاص لقب نژادپرست‌ترین رژیم جهان کرده است.

پس از آن نیز آرون داویدسون، کارگردان اسرائیلی به همراه «آنا نوگیرا» یک کارگردان سفیدپوست اهل آفریقای جنوبی، اقدام به ساخت فیلمی با عنوان «نقشه راه آپارتاید» درباره رفتارهای تبعیض آمیز رژیم‌صهیونیستی علیه ملت فلسطین کردند.

نوع مطلب : خبر، تحلیل، 
برچسب ها : نویسندگان مشهور جهان که به اشغالگری اسرائیل «نه» گفتند، مهناز سعیدحسینی، هلن توماس، استفان هاوکینگ، گونتر گراس، هنریک برودر، رولد دال، هنینگ مانکل، پیتر بینارت، آلیس واکر، تیری میسان، جف گیتس، جیکوبسن، داوید گروسمن، سامی میخائیل،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 17 مرداد 1396 02:55 ب.ظ
Spot on with this write-up, I truly believe that this site needs much
more attention. I'll probably be back again to read through more, thanks for the info!
دوشنبه 16 مرداد 1396 08:25 ب.ظ
Hello there! This post couldn't be written any better! Reading this post reminds me of my old room mate!

He always kept talking about this. I will forward this article to him.
Fairly certain he will have a good read. Many thanks for
sharing!
جمعه 13 مرداد 1396 04:41 ب.ظ
Excellent blog here! Additionally your web site
quite a bit up fast! What host are you the use of? Can I
am getting your associate hyperlink to your host? I desire my website loaded up as
fast as yours lol
شنبه 7 مرداد 1396 08:31 ب.ظ
Hi there! This is my 1st comment here so I just wanted to give a
quick shout out and say I truly enjoy reading your articles.
Can you suggest any other blogs/websites/forums that cover the
same subjects? Thank you so much!
شنبه 7 مرداد 1396 06:34 ب.ظ
Aw, this was a really good post. Finding the time and actual effort to generate
a top notch article… but what can I say… I procrastinate a lot and don't manage to get anything done.
شنبه 7 مرداد 1396 02:55 ب.ظ
That is a very good tip especially to those fresh to the blogosphere.

Short but very precise info… Thank you for sharing this one.
A must read post!
شنبه 7 مرداد 1396 01:43 ب.ظ
It's nearly impossible to find knowledgeable people on this topic,
but you seem like you know what you're talking
about! Thanks
شنبه 7 مرداد 1396 10:06 ق.ظ
Hello would you mind stating which blog platform
you're working with? I'm planning to start
my own blog in the near future but I'm having a hard time selecting between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
The reason I ask is because your design seems different then most blogs and I'm
looking for something unique. P.S My apologies for being off-topic but I had to ask!
شنبه 7 مرداد 1396 06:45 ق.ظ
Do you have any video of that? I'd care to find out more details.
شنبه 7 مرداد 1396 06:18 ق.ظ
I am truly delighted to glance at this webpage posts which
includes lots of valuable information, thanks for providing these
statistics.
شنبه 7 مرداد 1396 05:53 ق.ظ
Very good blog! Do you have any tips for aspiring writers?
I'm planning to start my own site soon but I'm a little lost on everything.
Would you recommend starting with a free platform
like Wordpress or go for a paid option? There are so many choices out there that I'm completely overwhelmed ..
Any suggestions? Cheers!
شنبه 7 مرداد 1396 01:49 ق.ظ
Good day! This is my 1st comment here so I just wanted to give a quick shout out and say
I truly enjoy reading through your blog posts.
Can you suggest any other blogs/websites/forums that go over the same topics?
Thank you!
شنبه 7 مرداد 1396 01:34 ق.ظ
I couldn't resist commenting. Well written!
شنبه 7 مرداد 1396 01:24 ق.ظ
I every time emailed this weblog post page to all
my friends, because if like to read it after that my contacts will too.
شنبه 7 مرداد 1396 01:13 ق.ظ
Undeniably believe that which you said. Your favorite justification seemed to be on the internet the easiest thing to be aware of.

I say to you, I definitely get annoyed while people consider worries that they just
don't know about. You managed to hit the nail upon the top as well as defined out the whole thing without having side effect ,
people could take a signal. Will probably be back to get
more. Thanks
شنبه 7 مرداد 1396 01:12 ق.ظ
excellent issues altogether, you simply won a new reader.
What may you suggest about your put up that you simply made a few days in the
past? Any certain?
شنبه 7 مرداد 1396 12:50 ق.ظ
Fantastic blog! Do you have any hints for aspiring writers?
I'm planning to start my own website soon but I'm a
little lost on everything. Would you suggest starting with a free platform like Wordpress or go for a paid
option? There are so many choices out there that I'm totally overwhelmed ..
Any tips? Appreciate it!
شنبه 7 مرداد 1396 12:50 ق.ظ
Thanks a lot for sharing this with all folks you really
understand what you're speaking about! Bookmarked. Please additionally seek advice from
my website =). We could have a hyperlink alternate contract
between us
شنبه 7 مرداد 1396 12:30 ق.ظ
you're actually a good webmaster. The web site loading velocity is incredible.
It seems that you are doing any distinctive trick. Moreover, The contents are
masterpiece. you have performed a wonderful job in this subject!
شنبه 7 مرداد 1396 12:05 ق.ظ
Hi, all the time i used to check webpage posts here
in the early hours in the daylight, for the reason that i enjoy to find out more and more.
شنبه 7 مرداد 1396 12:00 ق.ظ
Thank you for the auspicious writeup. It in reality used
to be a leisure account it. Glance complicated to more introduced agreeable from you!
However, how could we keep in touch?
جمعه 6 مرداد 1396 11:52 ب.ظ
Hello, after reading this awesome paragraph i am also happy to share my experience here with friends.
جمعه 6 مرداد 1396 11:43 ب.ظ
Woah! I'm really digging the template/theme of this site.
It's simple, yet effective. A lot of times it's challenging to get that "perfect balance" between user friendliness and visual
appeal. I must say you have done a amazing job with this.
Additionally, the blog loads very quick for me on Opera.
Excellent Blog!
جمعه 6 مرداد 1396 11:33 ب.ظ
Superb site you have here but I was curious about if you knew of any message boards that cover the same
topics talked about here? I'd really love to be a part of
online community where I can get feed-back from other experienced individuals that share the same interest.
If you have any suggestions, please let me know. Bless you!
جمعه 6 مرداد 1396 11:32 ب.ظ
Having read this I believed it was extremely informative. I appreciate
you finding the time and energy to put this informative article together.
I once again find myself spending a significant amount of time both reading and leaving
comments. But so what, it was still worth it!
جمعه 6 مرداد 1396 10:42 ب.ظ
Hello to all, for the reason that I am really keen of reading this weblog's post
to be updated regularly. It includes good information.
جمعه 6 مرداد 1396 10:40 ب.ظ
Hi! Someone in my Myspace group shared this website with us so
I came to take a look. I'm definitely loving the information. I'm book-marking and will be tweeting this to my followers!
Excellent blog and terrific design and style.
جمعه 6 مرداد 1396 10:24 ب.ظ
Hey there! I know this is kinda off topic but I'd figured I'd ask.
Would you be interested in exchanging links or maybe guest writing a blog
article or vice-versa? My site covers a lot of the same topics as yours and I think we could greatly benefit from each other.
If you happen to be interested feel free to send
me an email. I look forward to hearing from you!
Fantastic blog by the way!
جمعه 6 مرداد 1396 10:13 ب.ظ
Hello just wanted to give you a quick heads up and let you know a
few of the images aren't loading properly. I'm not sure why but I think its a linking issue.
I've tried it in two different web browsers and both
show the same results.
جمعه 6 مرداد 1396 10:05 ب.ظ
I have been browsing on-line greater than three hours
these days, but I by no means found any interesting article like yours.
It's beautiful value enough for me. In my opinion, if all website owners and bloggers made just
right content as you probably did, the internet might be
much more useful than ever before.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
Check PageRank

Powered by WebGozar

به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای گفتمان محفوظ است
روزشمار فاطمیه