تبلیغات
گفتمان - نویسندگان مشهور جهان که به اشغالگری اسرائیل «نه» گفتند
گفتمان
راه است و چاه ؛ دیده ی بینای آدمی
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


دشمن ما یعنی اون دستگاه مقتدر مادی که تا قبل از انقلاب ، بر اقتصاد این کشور و سیاست این کشور و فرهنگ این کشور و منابع این کشور و تصمیمات مسئولان این کشور مسلط بوده از این وضع ناراحته ، می خواهد اینرا عوض کند . چکار کند ؟ برای او تنها راه اینست که ملت ایران و مسئولان ایران به یک محاسبه ای برسند ؛ در نهایت ، که ادامه این راه ، احساس کنندبه صرفشان نیست . می خواهد این محاسبه را بر ذهن شما تحمیل کند . می خواهد من و شما به این نتیجه برسیم که صلاح نیست در مقابل آمریکا ، در مقابل این دستگاه های سیاسی تابع کارتل های گوناگون اقتصادی ؛ در مقابل اینها ، انسان خیلی هم بایستد ، خیلی هم مقاومت کند ، از بعضی از حرفها باید دست کشید ، کما آنکه گفتند دیگر ، در یک برهه ای کسانی گفتند : آقا ول کنید قضیه ی اسرائیل را ، ول کنید قضیه فلسطین را ، ول کنید قضیه عدالت در سطح جهانی را ، حمایت از ملت های عدالت خواه را ، رها کنید این حرفها را ، چه کار دارید، به خودتان بچسبید . این همان تغییر محاسبات است ؛ دشمن اینرا می خواهد . با گفتمان آمده ایم که از محاسبات درستمان حفاظت کنیم و از تغییر نادرست محاسباتمان جلوگیری کنیم.

مدیر وبلاگ : مرتضی
خبرگزاری فارس: گزارش فارس از نویسندگان مشهور جهان که به اشغالگری اسرائیل «نه» گفتند

در این گزارش می‌بینید واکنش‌های تعدادی از نویسندگان صاحب نام دنیاست به موضوع اسرائیل و انتقاد آنها از این اشغالگری طولانی. در این بین اسامی افرادی چون جیبکوبسن، گراس، برودر، رولد دال و... دیده می‌شود.
ادامه در ادامه مطلب


مهناز سعیدحسینی: رژیم اشغالگر قدس بالا برود، پایین بیاید در مجامع جهانی با ضرب و زور آمریکا و رفیقانش جایی باز کند، با گرمای گلوله و تیغ سینه‌ها را بشکافد تا در قدس مقدس بماند، باز هم نامشروع است و اشغالگر و باید از صحنه روزگار محو شود. خیلی ها این موضوع را به صراحت گفته‌اند و خیلی‌های دیگر هم در دل به آن اعتقاد دارند و صد البته بیان چنین دیدگاهی خارج از دنیای مسلمانان و در دنیای غرب جسارت و جرات بسیار بیشتری می‌خواهد. اما هستند کسانی که با وجود دست یافتن به موفقیت‌های فراوان، باز هم دست از گفتن حق بر نمی‌دارند و به صراحت از موضع خود می‌گویند.

آنچه در این گزارش می‌بینید واکنش‌های تعدادی از نویسندگان صاحب نام دنیا است به موضوع اسرائیل و انتقاد آنها از این اشغالگری طولانی:

1- هلن توماس، نویسنده و روزنامه‌نگار پیشکسوت آمریکایی، در جریان سفر سال گذشته نخست وزیر رژیم اسرائیل به امریکا، سردمدار برگزاری یک تظاهرات ضداسرائیلی بود.

این نویسنده زن 90 ساله آمریکایی در دوم دسامبر سال 2010، در اظهاراتی انتقادی درباره رژیم اسرائیل پیشنهاد کرد که یهودیان باید سرزمین‌های اشغالی فلسطین را به مالکان حقیقی خود یعنی «اعراب» برگردانده و به اروپا و امریکا مهاجرت کنند. اندکی پس از ابراز این سخنان، وی مجبور شد از سمت خود استعفا دهد.

 

توماس اندکی پس از آن، در دفاع از اظهارات پیشین خود در گفت‌وگو با نشریه کانزاس سیتی گفت: «من این اجازه را دارم که در کتابم رئیس جمهور امریکا را با هر نام و یا صفتی بخوانم، اما اجازه ندارم درباره اسرائیل سخن بگویم.»

 

2- دو ماه پیش رسانه‌های انگلستان گزارش دادند که استفان هاوکینگ (فیزیکدان مشهور) با رد دعوت رئیس رژیم صهیونیستی خبر داده است که او نیز به تحریم آکادمی اسرائیل که از سوی بسیاری از مراکز علمی بریتانیا صورت می‌گیرد، می‌پیوندند.

بنیاد شیمون پرز بدون توضیحی هم نام استیون هاوکینگ را از فهرست سخنرانان حذف کرد اما بعداً معلوم شد که دلیل این کار، پاسخ رد این دانشمند بوده است. استیون هاوکینگ در ژانویه سال 2009 در زمان عملیات نظامی 22 روزه ارتش اسرائیل در غزه که در دوره نخست وزیری ایهود اولمرت انجام شد و منجر به کشته شدن بیش از 110 فلسطینی شد، اسرائیل را محکوم کرد. 

یکی از دستیاران نخست وزیر اسرائیل در همان روزها در واکنش به این اقدام گفته بود که استیون هاوکینگ نیز در ضد یهودی بودن دست کمی از ویلیام شکسپیر و ولتر، نویسندگان مشهور انگلیسی و فرانسوی، ندارد.

 3- گونتر گراس نویسنده آلمانی برنده جایزه نوبل هم یکی از سرشناس‌ترین مخالفان رژیم صهیونیستی است او سال گذشته در شعر جدید خود با نام «آنچه نباید گفت»، بمبهای اتمی اسرائیل را خطری علیه صلح جهانی قلمداد و تلویحا از ایران حمایت کرد.

 گراس در این شعر با انتقاد از توسعه طلبی اسرائیل نوشته است: در این سرزمین از سال‌ها پیش «قابلیت رو به رشد هسته‌ای» به‌شکل مخفی وجود داشته اما خارج از کنترل بوده است. وی در شعر خود ساختن بمب اتم از سوی ایران را مورد تردید قرار داده است. گراس همچنین سیاست خارجی آلمان در قبال اسرائیل را نیز به باد انتقاد گرفته که به اسرائیل غرامت می‌دهد. 

گونتر گراس 85 ساله مشهورترین نویسنده آلمان محسوب می‌شود و علاوه بر این، نقاش، مجسمه‌ساز، گرافیست و برنده نوبل ادبی در سال 1999 است.

4- «هنریک برودر» نویسنده یهودی و مشهور آلمانی که چند سال پیش به سیاست‌های رژیم اشغالگر قدس اعتراض کرده بود، سال گذشته با اعلام مسلمان شدن خود و تغییر نام خود به «هنریک محمد برودر» آخرین تیر خلاصی را به قلب اسرائیلی‌ها زد. این روشنفکر مشهور و یهودی آلمانی پس از یک سلسله انتقادات و تالیفات شدید علیه اسلام و مسلمانان، به طور علنی مسلمان شدن خود را اعلام کرد.

 

او نویسنده پرفروش‌ترین کتاب سال آلمان در سال 2007 و برنده جایزه کتاب سال این کشور با نام «بشتابید ... اروپا تسلیم می‌شود» است.

این نویسنده که با کتاب‌های طنزش مشهور است در سال 1384 نخستین بار که محمود احمدی‌نژاد ایده انتقال اسرائیل به اروپا یا آمریکا را مطرح کرد، در مقاله‌ای با عنوان «اشلسویگ هولشتاین را به یهودیان بدهید» در نسخه آن‌لاین اشپیگل و روزنامه دی ولت نوشت: «اگر چیزی به نام عدالت تاریخی در این جهان وجود می‌داشت، آنگاه دولت یهودی باید در اشلسویگ-هولشتاین یا در ایالت باواریا تشکیل می‌شد و نه در فلسطین ...»

 

 

5- حتی اگر هیچیک از آثار رولد دال را هم نخوانده باشید، فیلم «چارلی و کارخانه شکلات سازی» که همین یکی دو سال پیش در جهان اکران شد و از تلویزیون ما نیز پخش شد، به حد کافی برای همه آشنا است. 

هر چند این نویسنده کتاب‌های بسیاری برای بچه‌ها نوشته است، اما فقط نویسنده‌ کتاب کودک و نوجوان نیست، بلکه داستان‌های کوتاه او در نوع خود بی نظیر و شگفت انگیز هستند.

او برای نوشتن این داستان‌ها که بیش از 60 عنوان را دربر می‌گیرند، سه بار جایزه‌ ادبی آلن پو را از آن خود کرد و داستان او توسط یان فلمینگ برای نوشتن داستان‌های جیمزباند مورد استفاده قرار گرفت. آلفرد هیچکاک نیز تعدادی از داستان‌های او را برای ساخت فیلم برگزید.

حمله‌ اسرائیلی‌ها به کشور لبنان در سال 1982 موجب شد تا این نویسنده نامدار بارها اعلام کند که ضد اسرائیل است و تا آخر عمر با سیاست‌های غیرانسانی مخالفت کرد.

6- هنینگ مانکل، نویسنده مشهور سوئدی و هشت تن دیگر از هموطنانش که بر عرشه یکی از کشتی‌های کمک رسانی به غزه بودند، توسط نیروهای امنیتی اسرائیل دستگیر شدند.

 

 

 

 اسرائیل اخطار کرد که هر کشتی حامل کمک به نوار غزه را توقیف خواهد کرد.

 

7- سازمان دهندگان یک نمایشگاه کتاب در آتلانتای آمریکا از حضور و سخنرانی از پیش برنامه ریزی شده نویسنده‌ای یهودی به نام پیتر بینارت در این نمایشگاه ممانعت کردند. علت این تصمیم تعجب برانگیز انتقاد بینارت از شهرک سازی صهیونیست‌ها در کرانه باختری عنوان شده است.

بینارت 52 ساله نویسنده مشهور و استاد روزنامه نگاری و علوم سیاسی در دانشگاه نیویورک است. وی در آخرین کتاب خود با عنوان «بحران صهیونیسم» سران رژیم صهیونیستی را به علت شهرک سازی در سرزمین‌های اشغالی و رئیس جمهورهای آمریکا را به علت حمایت کورکورانه از آنان به باد انتقاد گرفت.

 

8- یکی از مهم‌ترین مخالفت‌های سال‌گذشته با رژیم صهیونیتس به موضع «آلیس واکر» نویسنده آمریکایی نویسنده رمان مشهور «ارغوانی» برمی‌گردد که با ترجمه کتابش به زبان عبری مخالفت کرد. وی گفت که علت مخالفتش این است که رژیم صهیونیستی رژیمی نژادپرست علیه فلسطینیان است که نژادپرستی آنها از تبعیض نژادی موجود در آمریکا درباره سیاه‌پوستان بیشتر است. 

 

رمان «ارغوانی» که پیش از این جایزه پولیتزر را نیز برای نویسنده‌اش به ارمغان آورده است، داستان یک دختر سیاه‌پوست آمریکایی است که مورد ظلم و ستم و تجاوز جنسی قرار می‌گیرد و در آن تبعیض نژادی و جنسی در آمریکا معرفی شده است. او در سال 2010 و پس از جنگ 22 روزه به غزه سفر کرد.

9- تیری میسان؛ نویسنده مشهور فرانسوی در جدیدترین کتاب خود در سال 2010 با ارایه اسنادی معتبر، از دست داشتن رژیم صهیونیستی در ترور رفیق حریری؛ نخست وزیر فقید لبنان پرده بر داشت. این نویسنده مشهور فرانسوی در کتاب جدید خود؛ «دروغ بزرگ 2» فاش می‌کند که رژیم صهیونیستی با استفاده از موشک‌های ساخت یک کارخانه آمریکایی، «رفیق حریری» را ترور کرده است.

 

کتاب «دروغ بزرگ 2» در حقیقت، دنباله کتاب اولی است که میسان در سال 2002 با عنوان « 11/9: دروغ بزرگ» منتشر کرد. این کتاب که به 28 زبان ترجمه شد، جنجال بزرگی در آمریکا و خارج از آن به راه انداخت.

10- در سال 2009 جف گیتس تحلیلگر مشهور آمریکایی و نویسنده کتاب «دموکراسی در خطر» در مقاله‌ای در پایگاه اینترنتی «رنس»  اظهار داشت: تحقیقات آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا نشان می‌دهد که نمی‌توان نسبت به بقای رژیم اسرائیل ظرف دو دهه آینده اطمینان داشت.

 

 11- جیکوبسن 68 ساله نیز یکی از نویسندگان بسیار مشهور است که از اسرائیل انتقاد کرده است. «پرسش فینکلر» که عنوان کتاب برنده 2010 بوکر را به خود اختصاص داده یازدهمین رمان جیکوبسن است.

 

بسیاری معتقد هستند این انتخابی غیرمعمول برای داوری بوکر بود چون این کتاب روایت زندگی جوان‌های یهودیان انگلستان است که پس از مدتی به گروهی ضدصهیونیستی به نام «یهودی شرمنده» ملحق می‌شوند. کار این گروه نقد و مقابله با سیاست‌های اسرائیل است.

جیکوبسن در این رمان با هجو کامل سیاست‌های اسرائیل از قول همسر قهرمان قصه می‌گوید: برای درک شرمنده بودن یهودیان از یهودی بودنشان، باید خودت یک یهودی باشی.

 

**نویسندگان سرشناس اسرائیل و انتقاد گسترده

12- انتقاد به رفتارهای خصمانه رژیم اشغالگر قدس محدود به نویسندگان کشورهای دیگر نیست بلکه نویسندگانی هم که به گونه‌ای در این سرزمین به سر می‌برند سیاست‌های دولت اشغالگر خود را به باد انتقاد می‌گیرند. به عنوان نمونه داوید گروسمن یکی از مشهورترین نویسندگان اسرائیل سال گذشته در مقاله‌ای کم سابقه در روزنامه هاآرتص از همه مردم اسرائیل، از سران سیاسی و فرماندهان نظامی گرفته تا نویسندگان و روشنفکران و آحاد دیگر جامعه، خواست که در برابر احتمال ماجراجویی نظامی اسرائیلی در برابر ایران سکوت نکنند.

داوید گروسمن برنده جوایز متعدد و پرارزش ادبی در اسرائیل و سراسر جهان و نامزد دریافت جایزه نوبل ادبی است.

13- در پی اعتراض گروسمن ،ده نویسنده مشهور اسرائیلی با فرستادن نامه‌ای خطاب به بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم از وی خواستند آشکارا اعلام کند که خودسرانه فرمان حمله به ایران را صادر نخواهد کرد. در میان این افراد، «آموس اوز» نویسنده مشهور چپ‌گرای اسرائیلی نیز قرار دارد. اوز و دیگر امضاکنندگان این نامه، انجام حمله پیشگیرانه از سوی اسرائیل را که می‌تواند در پی انتقام‌گیری ایران، نتایج سختی برای این رژیم به همراه داشته باشد برای این رژیم فاجعه خواندند.

14- سال گذشته تقریبا همین روزها سامی میخائیل نویسنده مشهور اسرائیلی و رئیس موسسه حقوق مدنی، در سخنانی در دانشگاه حیفا از این رژیم به عنوان «دولت نژادپرست» یاد کرد و گفت: اقدامات نژادپرستانه اسرائیل در قبال یهودیان میزراحی و فلسطینیان اسرائیل را واجد شرایط لازم برای اختصاص لقب نژادپرست‌ترین رژیم جهان کرده است.

پس از آن نیز آرون داویدسون، کارگردان اسرائیلی به همراه «آنا نوگیرا» یک کارگردان سفیدپوست اهل آفریقای جنوبی، اقدام به ساخت فیلمی با عنوان «نقشه راه آپارتاید» درباره رفتارهای تبعیض آمیز رژیم‌صهیونیستی علیه ملت فلسطین کردند.

نوع مطلب : خبر، تحلیل، 
برچسب ها : نویسندگان مشهور جهان که به اشغالگری اسرائیل «نه» گفتند، مهناز سعیدحسینی، هلن توماس، استفان هاوکینگ، گونتر گراس، هنریک برودر، رولد دال، هنینگ مانکل، پیتر بینارت، آلیس واکر، تیری میسان، جف گیتس، جیکوبسن، داوید گروسمن، سامی میخائیل،
لینک های مرتبط :
شنبه 26 مرداد 1398 01:00 ق.ظ
Way cool! Some very valid points! I appreciate you penning this post plus the rest of
the site is very good.
سه شنبه 15 مرداد 1398 01:35 ب.ظ
It's awesome to pay a visit this website and reading the views of all friends about this article, while I am also zealous of getting know-how.
دوشنبه 14 مرداد 1398 11:07 ق.ظ
Greetings from Colorado! I'm bored at work so I
decided to check out your website on my iphone during lunch break.

I enjoy the knowledge you provide here and can't wait
to take a look when I get home. I'm amazed at how quick
your blog loaded on my cell phone .. I'm not even using WIFI,
just 3G .. Anyways, good blog!
جمعه 11 مرداد 1398 12:50 ق.ظ
When someone writes an piece of writing he/she maintains
the thought of a user in his/her mind that how a user can be aware of it.

So that's why this paragraph is great. Thanks!
پنجشنبه 30 خرداد 1398 02:24 ق.ظ
Can you tell us more about this? I'd want to find out more details.
دوشنبه 6 خرداد 1398 03:55 ب.ظ
Actually no matter if someone doesn't understand then its up to other people that they will
assist, so here it occurs.
سه شنبه 4 دی 1397 04:36 ق.ظ
Hey There. I found your blpog using msn. This is a really
well written article. I will make sure to bookmark it and
come back to read more of your useful information. Thanks for the post.
I will certainly comeback.
پنجشنبه 10 اسفند 1396 06:49 ب.ظ
این بسیار عالی است به نفع من برای داشتن یک سایت، که مفید برای من طراحی شده است
تجربه. با تشکر admin
جمعه 4 اسفند 1396 07:06 ب.ظ
پست عالی، بسیار آموزنده است. من تعجب می کنم که چرا متخصصین دیگر
از این بخش این را درک نمی کنند. شما باید نوشتن خود را ادامه دهید.

من مطمئن هستم، شما یک پایگاه خواننده بزرگ در حال حاضر!
جمعه 29 دی 1396 08:06 ق.ظ
سلام! این نوع از موضوع نیست، اما من نیاز به راهنمایی دارم
از وبلاگ ایجاد شده. آیا سخت است که خود را تنظیم کنید
وبلاگ خود؟ من خیلی techincal نیست، اما من می توانم چیزهای بسیار سریع شکل بگیرد.
من فکر میکنم در مورد ساختن خودم فکر میکنم اما مطمئن نیستم کجا هستم
شروع کن آیا شما نقاط یا پیشنهادات دارید؟ متشکرم
جمعه 17 آذر 1396 02:23 ب.ظ
Hiya very cool web site!! Man .. Excellent ..
Amazing .. I'll bookmark your website and take the feeds additionally?
I am satisfied to search out a lot of helpful info here within the publish, we'd like develop more strategies on this regard, thank you for sharing.
. . . . .
پنجشنبه 6 مهر 1396 03:07 ق.ظ
Thanks for sharing your info. I truly appreciate your efforts and
I am waiting for your further write ups thank you once again.
پنجشنبه 6 مهر 1396 02:56 ق.ظ
I'm not sure exactly why but this web site is loading incredibly slow for
me. Is anyone else having this issue or is it a issue on my end?
I'll check back later on and see if the problem still exists.
پنجشنبه 6 مهر 1396 02:17 ق.ظ
You made some good points there. I looked on the web for more info about the issue and found most individuals will
go along with your views on this web site.
پنجشنبه 6 مهر 1396 01:51 ق.ظ
This information is priceless. When can I find out more?
پنجشنبه 6 مهر 1396 01:40 ق.ظ
I’m not that much of a internet reader to be honest but your sites really nice, keep it up!
I'll go ahead and bookmark your site to come back later.

Many thanks
پنجشنبه 6 مهر 1396 01:35 ق.ظ
Great beat ! I wish to apprentice while you amend your site,
how can i subscribe for a blog website? The account aided
me a acceptable deal. I had been tiny bit acquainted of this your broadcast offered bright
clear concept
پنجشنبه 6 مهر 1396 01:14 ق.ظ
I was curious if you ever thought of changing the page layout of your website?
Its very well written; I love what youve got to say.
But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it
better. Youve got an awful lot of text for only having
1 or two images. Maybe you could space it out better?
پنجشنبه 6 مهر 1396 01:04 ق.ظ
Thanks for sharing your thoughts. I really appreciate your efforts and I am waiting for your
further write ups thank you once again.
پنجشنبه 6 مهر 1396 12:54 ق.ظ
Hi there mates, its impressive paragraph about
teachingand fully defined, keep it up all the time.
پنجشنبه 6 مهر 1396 12:07 ق.ظ
Wow, wonderful weblog structure! How lengthy have you ever been blogging for?
you made running a blog glance easy. The full look of your
website is magnificent, as smartly as the content!
پنجشنبه 6 مهر 1396 12:03 ق.ظ
Have you ever thought about writing an ebook or guest authoring on other websites?

I have a blog centered on the same information you
discuss and would love to have you share
some stories/information. I know my audience would appreciate your work.
If you are even remotely interested, feel free
to send me an e mail.
چهارشنبه 5 مهر 1396 11:45 ب.ظ
I simply couldn't go away your website before suggesting
that I extremely enjoyed the usual info an individual provide for your visitors?
Is going to be back often in order to check out new posts
چهارشنبه 5 مهر 1396 11:41 ب.ظ
Hi, I do think this is a great blog. I stumbledupon it
;) I will come back yet again since i have bookmarked it. Money
and freedom is the best way to change, may you be
rich and continue to guide other people.
چهارشنبه 5 مهر 1396 11:39 ب.ظ
Very nice post. I just stumbled upon your blog and wished to say that I've really enjoyed surfing
around your blog posts. After all I will be subscribing to your rss feed and I hope
you write again very soon!
چهارشنبه 5 مهر 1396 11:34 ب.ظ
We are a gaggle of volunteers and opening a new scheme in our community.
Your site provided us with useful info to work on. You've done a formidable job and our entire community will likely be grateful
to you.
چهارشنبه 5 مهر 1396 10:50 ب.ظ
Awesome article.
چهارشنبه 5 مهر 1396 10:35 ب.ظ
Link exchange is nothing else except it is
simply placing the other person's website link on your page at proper
place and other person will also do same in support of
you.
چهارشنبه 5 مهر 1396 09:52 ب.ظ
Hello there, I believe your website could be having
browser compatibility problems. Whenever I look at your web site in Safari, it looks fine however,
if opening in I.E., it has some overlapping issues.
I just wanted to provide you with a quick heads up!
Aside from that, fantastic blog!
چهارشنبه 5 مهر 1396 09:39 ب.ظ
Can I just say what a comfort to find someone that truly understands what they are discussing on the web.
You certainly know how to bring a problem to light and make it important.
More people have to read this and understand this side
of the story. I was surprised you aren't more popular
because you definitely have the gift.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
Check PageRank

Powered by WebGozar

به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای گفتمان محفوظ است
روزشمار فاطمیه