تبلیغات
گفتمان - آیا رمز آشوب فتنه جدید از كلیدواژه "تقلب" به "انتخابات آزاد" تغییر كرده است؟
گفتمان
راه است و چاه ؛ دیده ی بینای آدمی
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


دشمن ما یعنی اون دستگاه مقتدر مادی که تا قبل از انقلاب ، بر اقتصاد این کشور و سیاست این کشور و فرهنگ این کشور و منابع این کشور و تصمیمات مسئولان این کشور مسلط بوده از این وضع ناراحته ، می خواهد اینرا عوض کند . چکار کند ؟ برای او تنها راه اینست که ملت ایران و مسئولان ایران به یک محاسبه ای برسند ؛ در نهایت ، که ادامه این راه ، احساس کنندبه صرفشان نیست . می خواهد این محاسبه را بر ذهن شما تحمیل کند . می خواهد من و شما به این نتیجه برسیم که صلاح نیست در مقابل آمریکا ، در مقابل این دستگاه های سیاسی تابع کارتل های گوناگون اقتصادی ؛ در مقابل اینها ، انسان خیلی هم بایستد ، خیلی هم مقاومت کند ، از بعضی از حرفها باید دست کشید ، کما آنکه گفتند دیگر ، در یک برهه ای کسانی گفتند : آقا ول کنید قضیه ی اسرائیل را ، ول کنید قضیه فلسطین را ، ول کنید قضیه عدالت در سطح جهانی را ، حمایت از ملت های عدالت خواه را ، رها کنید این حرفها را ، چه کار دارید، به خودتان بچسبید . این همان تغییر محاسبات است ؛ دشمن اینرا می خواهد . با گفتمان آمده ایم که از محاسبات درستمان حفاظت کنیم و از تغییر نادرست محاسباتمان جلوگیری کنیم.

مدیر وبلاگ : مرتضی
یا از تكرار معنادار كلیدواژه "انتخابات آزاد" از سوی چهره‌های خاص داخلی و دشمنان نشان‌دار خارج‌نشین نمی‌توان به این نتیجه منطقی رسید كه "رمز آشوب" فتنه آتی كه پیش‌تر دلسوزان نظام نسبت به وقوع آن در آستانه یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری هشدار داده بودند از كلیدواژه "تقلب" سال 88 به كلیدواژه "انتخابات آزاد" برای انتخابات 92 تغییر كرده است؟ علت تكرار كلیدواژه "انتخابات آزاد" توسط چهره‌ شاخصی مانند "هاشمی رفسنجانی" كه از یاران دیرین انقلاب محسوب می‌شود، چیست؟!


در حالی كه هنوز حدود 5 ماه تا یازدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری باقی مانده، از ماه‌ها پیش بسیاری از چهره‌ها و رجال سیاسی به‌صورت پنهان و آشكار، وارد گود انتخابات شده‌اند و تمام توان خود را برای فراهم كردن زمینه استیلای خود بر سایر رقبا به میدان آورده‌‌اند.

تلاش‌ها و تحركات عجولانه برخی از اشخاص و احزاب در ارتباط با انتخابات یازدهم ریاست‌جمهوری در حالیست كه مقام معظم رهبری در بیانات خود ضمن بر حذر داشتن از ورود زود‌هنگام به عرصه انتخابات، فعالیت‌های زود‌هنگام انتخاباتی را به صلاح انتخابات ندانسته‌اند.

قطعا نوع تحركات و اظهارنظر‌های اشخاص، چهره‌های سیاسی و فعالان احزاب و گروه‌های مختلف در ماه‌‌های منتهی به انتخابات یكی از مولفه‌های مهم در نحوه برگزاری انتخابات آتی خواهد بود به گونه‌ای كه به‌وضوح می‌توان برخی از اظهارنظر‌ها را در راستای حاكم كردن فضایی آرام و عقلایی پیش از برگزاری انتخابات ارزیابی كرد و در مقابل برخی از اظهارنظر‌ها و مواضع با تاكید بر "كلید‌واژه‌هایی" خاص دقیقا با اهداف و اغراض جهت‌دار سیاسی برای بهره‌برداری‌های سوء در حین و پس از انتخابات آتی ریاست‌جمهوری قابل ارزیابی است.

بهترین شاهد سخن، انتخابات ریاست‌جمهوری سال 88 است كه ماه‌ها و حتی یك سال پیش از برگزاری انتخابات، عده‌ای با طرح‌ برخی شائبه‌‌ها در خصوص صحت برگزاری انتخابات و با بكارگیری كلید‌واژه‌  "صیانت از آرا" در واقع در حال تدارك برای "فتنه‌ای بزرگ" در فردای برگزاری انتخابات بودند به گونه‌ای كه این چهره‌ها و اشخاص با طرح گسترده آن كلید‌واژه، دروغ بزرگی به نام "تقلب" را كلید زدند در حالیكه فاصله 8 میلیونی با طرف برنده انتخابات وجود داشت ؛ در واقع این جماعت با رمز آشوب "تقلب" در سودای عملی كردن قصد شوم خود بودند و دقیقا بر اساس همین طرح، بلافاصله پس از برگزاری انتخابات آتش فتنه 88 را روشن كردند.        

مروری بر مواضع برخی از این چهره‌ها پیش از انتخابات سال 88، می‌تواند حقایق قابل تاملی را برای امروز ما در آستانه برگزاری یازدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری آشكار كند.  

در انتخابات پیشین ریاست‌جمهوری و در حالی كه هنوز شش ماه تا انتخابات باقی مانده بود، برای اولین بار كلیدواژه‌ای به نام "صیانت از آراء" از تریبون نماز جمعه تهران از زبان امام جمعه موقت آن‌روز مطرح شد؛ در همان دوره زمانی هاشمی رفسنجانی اظهارنظر سوال‌برانگیز دیگری نیز داشت: "اگر مردم احساس کنند رأیشان در سرنوشت آنان بی‌اثر است و متولیانی پیدا شوند که رأی آن‌ها را هر جوری که می‌خواهند، بخوانند آنگاه دلسرد می‌شوند ..."

با بررسی آرشیو روزنامه‌ها و سایت‌های خبری در روزهای پاییز و زمستان 87 مطالب بسیاری با طرح موضوع "تشکیک در انتخابات ریاست جمهوری ایران" از سوی برخی عناصر داخلی و سرحلقه‌های خارجی آن قابل ردیابی است.

اما سرحلقه وصل تمام این اظهارنظر‌ها، موضوع مشترك "تشکیک در صحت برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری" بود به گونه‌ای كه در آستانه انتخابات سال 88، سلطنت‌طلبان، عناصر وابسته به سازمان منافقین، دیگر ضدانقلابیون و جریانات وابسته خازج‌نشین، دولت‌های انگلیس، آمریكا و اسرائیل و رسانه‌هایشان برای نواختن آهنگ "تقلب" در انتخابات جمهوری اسلامی ایران، ساز خود را کوک كردند و البته به مدد الهی و بر اساس این آیه شریفه "و مكرو مكرالله و الله خیر الماكرین" در نهایت سران اصلی فتنه و اعوان و انصار آنها از این میوه شوم و خبیثانه، كامی نیافتند.

مقام معظم رهبری در آن مقطع زمانی و پیش از برگزاری انتخابات نیز دقیقا با درك صحیح از قصد فتنه‌گران در سخنرانی آغاز سال 1388 ضمن خطاب قرار دادن کسانی که در صدد تشکیک در سلامت انتخابات بودند، فرمودند: "انتخاباتی که قرار است دو سه ماه دیگر برگزار شود را از حالا شروع کردن به خدشه وارد کردن؛ این چه منطقی است؟ چرا بی‌خود خدشه وارد می‌کنند؟ مردم را متزلزل می کنند، تردید ایجاد می کنند."

ایشان با انتقاد از برخی اشخاص که تلاش داشتند انتخابات ریاست جمهوری را در ذهن مردم خدشه‌دار کنند، متذكر شدند: "تاکنون حدود ۳۰ انتخابات در کشور برگزار شده و مسئولان وقت رسماً سلامت و صحت انتخابات را تضمین کرده‌اند و به همین علت مردم تحت تأثیر حرف‌هایی که تلاش می‌کنند انتخابات ریاست جمهوری را از هم‌اکنون متزلزل و خدشه‌دار جلوه دهند قرار نمی‌گیرند."

حكایت انتخابات آتی و مقاصد مطرح‌كنندگان كلیدواژه "انتخابات آزاد"
  
اما امروز و در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم و با تجربه‌ای كه در فتنه 88 در دست داریم، شواهد و قرائن متعددی از تدارك برای ایجاد آشوب و فتنه جدیدی با استفاده از فرصت انتخابات سال آینده مشاهد می‌شود كه در ادامه به موارد و مصادیقی از آن و بانیان این طرح خواهیم پرداخت.

مهر ماه سال جاری محمد خاتمی نیز در جلسه مجمع روحانیون مبارز اعلام كرد "‌کلید‌واژه اصلی ما باید در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم «انتخابات آزاد» باشد."

اما نكته قابل تامل در این خصوص، ورود "رئیس مجمع تشخیص مصلحت" به این عرصه و طرح كلیدواژه "انتخابات آزاد" توسط وی است؛ هاشمی رفسنجانی در 20 شهریور سال جاری در دیدار با تعدادی از دانشجویان اظهار داشت: "برگزاری «انتخابات آزاد»، شفاف و منطبق بر قانون اساسی می‌تواند بخش بزرگی از مشکلات کشور را حل و علاوه بر افزایش اعتماد مردم و دوستداران نظام، دشمنان خارجی کشور را در بسیاری از زمینه‌ها خلع سلاح و مأیوس گرداند." 

بدیهی است كه عبارات و مطالبی پیرامونی چنین اظهارنظر‌هایی مانند "دوستان و دشمنان نظام و شادكامی و ناكامی هر یك از طرفین" صرفا زرورقی برای همان كلیدواژه طراحی شده "انتخابات آزاد" است و لاغیر.

هاشمی رفسنجانی همچنین تیر ماه امسال نیز در دیدار با جمعی از اعضای انجمن فرهنگ و سیاست دانشجویان دانشگاه شیراز مجددا به طرح موضوع انتخابات آزاد پرداخت و اظهار داشت: "برگزاری قانونی، شفاف و آزادانه همه مراحل انتخابات آینده ریاست جمهوری، اعتماد و امید را بیش از پیش در عرصه عمومی، گروه‌ها و نیروهای وفادار به انقلاب و قانون اساسی جاری خواهد ساخت و از این طریق می‌توان امیدوار بود تا دشمنان نظام اسلامی در رسیدن به اهداف پلید خود ناکام گردند."

در این بخش نیز باید زروق‌های زیبا را از موضوع كلیدواژه "انتخابات آزاد" متمایز ارزیابی كرد چرا كه این كلیدواژه‌ها مبنای طراحی‌ها، توطئه‌ها و فتنه‌ها هستند.

اما تكرار كلیدواژه "انتخابات آزاد" توسط هاشمی به این موارد هم ختم نمی‌شود؛ وی دی ماه جاری نیز در دیدار با جمعی از اعضای انجمن اسلامی ادوار دانشگاه‌های تهران و تبریز اعلام كرد: "اولین قدم در بازگشت تعادل به جامعه برگزاری «انتخابات آزاد»، شفاف و قانونی است؛ با تحقق این امر، همه نیروهای سیاسی فعال و مردم به نتیجه بیرون آمده از صندوق‌ها تمکین کرده و با همکاری و یاری‌رسانی به دولت، مشکلات و معضلات کشور به یاری خداوند برطرف خواهد شد."

شاید آقای هاشمی رفسنجانی از روی سهو و ساده‌انگاری بر كلیدواژه‌ "انتخابات آزاد" تاكید دارد؟!

اما هاشمی رفسنجانی اخیرا نیز در دیدار با اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان ایران، آموزگاران و استادان اظهار داشت: "در برهه حساس کنونی که کشور در معرض تهدیدات و تحریم‌های دشمنان انقلاب است، درگیری و مناقشه به هیچ وجه راهگشا نیست و امیدواریم همه تأثیرگذاران نظام از مردم عادی گرفته تا سطوح بالا با تن دادن به گفتگو، تعامل و تفاهم، راه برگزاری انتخاباتی رقابتی، آزاد و مطابق قانون را هموار و نیز از نیروهای زبده و کارآمد و دلسوز انقلاب از همه سلایق برای برون‌رفت از مشکلات و توسعه و پیشرفت کشور بهره گرفته شود."

احتمالا طی روز‌ها و هفته‌های آینده تا انتخابات یازدهم ریاست‌جمهوری با تكرار این كلیدواژه از سوی عناصر مختلف معلوم‌الحال روبه‌رو خواهیم شد كه قطعا برای زمینه‌سازی پروژه فتنه‌ای جدید قابل ارزیابی است.

اما آنچه بر اهمیت و حساسیت این مسئله می‌افزاید آنكه با دقت و بررسی اظهارات برخی از چهره‌های نشان‌دار در دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران، حقایق تلخی از زوایای پنهان طرحی شوم در آستانه انتخابات ریاست‌جهوری با تكرار و تكیه بر كلیدواژه "انتخابات آزاد" آشكار می‌شود به گونه‌ای كه متاسفانه برخی از چهره‌های داخل نظام نیز دانسته یا ندانسته، با ورود در این پازل خطرناك دشمنان، به ایفای نقش در آن پرداخته‌اند؛ اما چطور؟

سایت‌ ضد‌انقلاب "رادیو كوچه" با ذوق‌زدگی و استقبال از تكرار كلیدواژه انتخابات آزاد توسط هاشمی رفسنجانی طی مطلبی با تیتر "انتخابات آزاد هاشمی" نوشت: "هاشمی امروز حرف‌های پنهانی خویش را علنی‌تر مطرح کرده است، صحبت از برگزاری انتخابات آزاد و شفاف در حالی که احمدی‌نژاد و سایر مقامات تهران انتخابات کشور را سالم‌ترین و پاک‌ترین انتخابات می‌خوانند، سخن بسیار جالبی به نظر می‌رسد؛ وقتی یکی از قدرتمند‌ترین رجال سیاسی ایران خواهان برگزاری انتخابات آزاد می‌شود یعنی انتخابات ایران آزاد، شفاف و سالم نیست!"

از سوی دیگر در حالیکه جلسات و نشست‌های معاندان جمهوری اسلامی با موضوع انتخابات پیش روی ایران، یکی پس از دیگری در حال برگزاری است، کلید واژه "انتخابات آزاد" تبدیل به قول واحد و مشترك این جماعت معاند جارج‌نشیبن شده است.

جالب اینكه کلید واژه "انتخابات آزاد" در كنفرانس مخالفان جمهوری اسلامی ایران موسوم به "پراگ" كه 27 و 28  آبان ماه سال جاری با حضور عناصری از گروهك‌های ضد‌انقلاب در پراگ برگزار شد نیز كلیدواژه مشترك مورد تاكید این عناصر ضدانقلاب و البته آمریكا و انگلیس بود. در این كنفرانس چندین گارگاه آموزشی و پنل با موضوع "آنتخابات آزاد" برگزار شد به طور نمونه در پنل "دیالوگ ملی و انتخابات آزاد و همگرایی نیروهای اپوزیسیون" افرادی نظیر شهریار آهی، حسن شریعتمداری و فریدون احمدی به صراحت به تبیین اهداف پیدا و پنهان "انتخابات آزاد" در ایران پرداختند؛ حسن شریعتمداری از چهره‌های ضد‌انقلاب در بخشی از این كنفرانس اظهار داشت: "انتخابات آزاد به عنوان جنبش مطالباتی به معنی تلاش برای دموکراتیزه کردن نظام درون خودش است اما انتخابات آزاد به عنوان استراتژی، یکی از استراتژی‌های جهانی برای گذار از نظام‌های توتالیتر و استبدادی به دموکراسی است."

اما رضا پهلوی فرزند بزرگترین دیكتاتور و مستبد تاریخ ایران نیز طی اظهارنظری با اشاره به برگزاری كنفرانس‌های محرمانه عناصر وابسته به غرب در لندن، پاریس و استکهلم درباره امکان برگزاری "انتخابات آزاد" می‌گوید: "باید در یک فرایند بتوانیم نهایتا به این خواست برسیم و اینجا است که می‌توانیم از خودی و جهانیان بخواهیم که برای «انتخابات آزاد» از ما حمایت کنند."

یادآوری این نكته نیز خالی از فایده نیست كه در راستای پیگیری این طرح مشترك با مانور بر روی كلیدواژه "انتخابات آزاد" موسسه اینترپرایز نیز در تابستان سال جاری و پیش از اظهارنظر محمد خاتمی، تنها راه عملی تغییر نظام در ایران را برگزاری "انتخابات آزاد" در ایران عنوان می‌کند!

اما قابل تامل‌تر اینكه كلیدواژه "انتخابات آزاد" به صورت صریح و روشن مورد تایید و تاكید سران سازمان منافقین از جمله مریم رجوی تروریست و جنایتكار وابسته به غرب نیز قرار گرفته است به گونه‌ای كه وی نیز طی اظهاراتی خواستار برگزاری "انتخابات آزاد" شده است!

با دقت بیشتر در اظهارات اخیر بسیاری از چهره‌های نشان‌دار در جبهه دشمنی با جمهوری اسلامی ایران به راحتی می‌توان موارد و مصادیق متعددی در تكیه بر كلیدواژه "انتخابات آزاد" یافت به گونه‌ای كه همین كلیدواژه در حجم و تعداد قابل تامل در حال بازتولید در اظهارنظر‌های بسیاری از چهره‌های اصلاح‌طلب داخلی نیز است و احتمالا عناصر و گروه‌های دیگری نیز وارد این بازی و بكارگیری كلیدواژه انتخابات آزاد خواهند شد!

با این اوصاف، سوالات متعددی به ذهن ناظران متبادر می‌شود از جمله اینكه علت تاكید و اصرار این جماعت كه ذكر گوشه‌ای از آن رفت بر كلیدواژه "انتخابات آزاد" چیست؟‍! واقعا چه اهدافی در پس طرح این كلیدواژه در آستانه انتخابات یازدهم ریاست‌جمهوری نهفته است؟ آیا نمی‌توان رابطه‌ای معنادار بین كلیدواژه "انتخابات آزاد" در شرایط امروز با كلید‌واژه‌های "صیانت از آرا" و "تقلب" در انتخابات سال 88 كه منجر به فتنه 88 شد، یافت؟

در آن دوره زمانی، پروژه‌ تعریف شده غربی‌ها برای آن كلیدواژه این بود كه "یا در انتخابات پیروز می‌شویم و یا تقلب شده و در خیابان‌ها بلوا و آشوب به‌پا خواهیم كرد."

آیا امروز از تكرار معنادار كلیدواژه "انتخابات آزاد" از سوی چهره‌های خاص داخلی و دشمنان نشان‌دار خارج‌نشین نمی‌توان به این نتیجه منطقی رسید كه "رمز آشوب" فتنه آتی كه پیش‌تر دلسوزان نظام نسبت به وقوع آن در آستانه یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری هشدار داده بودند از كلیدواژه‌های "صیانت از آرا" و "تقلب" در انتخابات سال 88 به كلیدواژه "انتخابات آزاد" برای انتخابات 92 تغییر كرده است؟

اما نكته قابل تامل اینكه علت همراهی چهره‌ شاخصی مانند "هاشمی رفسنجانی" كه از یاران دیرین انقلاب محسوب می‌شود، با این جریان مشكوك چیست؟! چرا كلید‌واژه "انتخابات آزاد" كه تبدیل به رمز مشترك جریان ضدانقلاب خارج‌نشین و برخی از چهره‌های بدسابقه اصلاح‌طلب شده، باید از زبان هاشمی رفسنجانی تكرار و بر آن به عنوان راه نجات كشور تاكید شود؟ آیا طریقه ثواب این نبود كه جناب آقای هاشمی رفسنجانی با آن سوابق انقلابی وقتی تاكید چهره‌های تابلودار در مخالفت با جمهوری اسلامی ایران بر كلیدواژه "انتخابات آزاد" را مشاهده كردند، از به كار بردن و تاكید بر چنین كلید‌واژه‌ای به جد پرهیز می‌كردند اما ...  

و در خاتمه تاكید بر این نكته ضروریست كه ملت ایران، امروز و در آستانه انتخابات یازدهم ریاست‌جمهوری و با تجربه‌ای كه در غلبه بر فتنه 88 اندوخته، بسیار آماده‌تر از سال‌های گذشته خود را مهیای برگزاری انتخابات سال آینده می‌بیند و هر طرحی كه دشمنان و بد‌خواهان ملت و نظام از فتنه‌های رنگین با مانور بر كلید‌واژه‌های مانند "انتخابات آزاد" در پستوخانه‌های تاریك خود تنیده باشند، به طور حتم با بصیرت، هوشیاری و حضور گسترده مردم ایران نقش بر آب خواهد شد ان‌شاء‌الله.
نوع مطلب : خبر، 
برچسب ها : تقلب یا انتخابات آزاد!!!!!!!!،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 11 اردیبهشت 1397 05:33 ق.ظ
Hey there! I know this is kinda off topic but I was wondering if you knew where I could find a captcha plugin for my comment form?
I'm using the same blog platform as yours and I'm having difficulty finding one?

Thanks a lot!
سه شنبه 6 تیر 1396 06:00 ق.ظ
Ridiculous quest there. What happened after? Thanks!
شنبه 30 اردیبهشت 1396 07:41 ق.ظ
you are in point of fact a good webmaster.
The website loading velocity is incredible.
It seems that you're doing any distinctive trick. In addition, The contents are masterpiece.
you have performed a great process in this matter!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
Check PageRank

Powered by WebGozar

به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای گفتمان محفوظ است
روزشمار فاطمیه