تبلیغات
گفتمان - این نشانه ها دیدنی نبود ؟!
گفتمان
راه است و چاه ؛ دیده ی بینای آدمی
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


دشمن ما یعنی اون دستگاه مقتدر مادی که تا قبل از انقلاب ، بر اقتصاد این کشور و سیاست این کشور و فرهنگ این کشور و منابع این کشور و تصمیمات مسئولان این کشور مسلط بوده از این وضع ناراحته ، می خواهد اینرا عوض کند . چکار کند ؟ برای او تنها راه اینست که ملت ایران و مسئولان ایران به یک محاسبه ای برسند ؛ در نهایت ، که ادامه این راه ، احساس کنندبه صرفشان نیست . می خواهد این محاسبه را بر ذهن شما تحمیل کند . می خواهد من و شما به این نتیجه برسیم که صلاح نیست در مقابل آمریکا ، در مقابل این دستگاه های سیاسی تابع کارتل های گوناگون اقتصادی ؛ در مقابل اینها ، انسان خیلی هم بایستد ، خیلی هم مقاومت کند ، از بعضی از حرفها باید دست کشید ، کما آنکه گفتند دیگر ، در یک برهه ای کسانی گفتند : آقا ول کنید قضیه ی اسرائیل را ، ول کنید قضیه فلسطین را ، ول کنید قضیه عدالت در سطح جهانی را ، حمایت از ملت های عدالت خواه را ، رها کنید این حرفها را ، چه کار دارید، به خودتان بچسبید . این همان تغییر محاسبات است ؛ دشمن اینرا می خواهد . با گفتمان آمده ایم که از محاسبات درستمان حفاظت کنیم و از تغییر نادرست محاسباتمان جلوگیری کنیم.

مدیر وبلاگ : مرتضی

1- سخت است، شاید هم بی فایده، یا كم فایده! بعید هم نیست این وجیزه، جسارت تلقی شود. مخصوصاً آن كه روی سخن با شخصیتی صاحب نام و با سابقه ای درخشان، یعنی آیت الله هاشمی رفسنجانی باشد. شخصیتی كه زیر شكنجه های رژیم شاه لب به افشای اسرار نمی گشود و جمعه های بعد از انقلاب كه به خطبه می ایستاد، حزب الله سراپا گوش بود. ولی از نوشتن گریزی نیست چرا...؟!

                                                              

1- سخت است، شاید هم بی فایده، یا كم فایده! بعید هم نیست این وجیزه، جسارت تلقی شود. مخصوصاً آن كه روی سخن با شخصیتی صاحب نام و با سابقه ای درخشان، یعنی آیت الله هاشمی رفسنجانی باشد. شخصیتی كه زیر شكنجه های رژیم شاه لب به افشای اسرار نمی گشود و جمعه های بعد از انقلاب كه به خطبه می ایستاد، حزب الله سراپا گوش بود. ولی از نوشتن گریزی نیست چرا...؟!
                                                                                                                                 

بی آن كه قصد مقایسه ای در میان باشد و تنها به عنوان یك نمونه عبرت انگیز، اشاره به خاطره ای را خالی از لطف نمی دانیم. محمود اعتمادزاده با نام مستعار «به آذین» از نویسندگان و مترجمان برجسته و عضو مركزیت حزب توده بود. ترجمه رمان «دن آرام» از معروفترین آثار اوست. وقتی بعد از دستگیری اعضای مركزیت حزب توده برای گفت وگو درباره ماركسیسم نزد او رفتیم، اولین سؤالش این بود «حزب توده كه از بین رفته است، دوران بازجویی هم كه پایان یافته و من با ابراز پشیمانی از عمر تلف شده خود، بیشترین همكاری را با نظام داشته ام، پس شما دیگر برای چه آمده اید؟!» و برادر عزیزم آقای پرویز جنتی كه از صاحب نظران برجسته در شناخت ماركسیسم و تاریخچه آن است در پاسخ گفت؛ «آقای به آذین! شما بخشی از سرمایه ایران اسلامی و متعلق به مردم مسلمان این مرز و بوم هستید كه دشمن با فریب و ترفند از ما دزدیده بود. ما آمده ایم متاع به سرقت رفته خود را، تمام و كمال از دشمن پس بگیریم». به آذین لبخندی زد و به برادر عزیز دیگرم آقای قاسم تبریزی كه از صاحب نظران تاریخ معاصر است و او را از قبل می شناخت، روی كرد و گفت؛ این جوانمردی ها مخصوص امام خمینی(ره) است ... و به لطف خدای مهربان از اسارت دشمن بیرون آمد. باز هم تأكید می شود كه شخصیت و سوابق آیت الله هاشمی با آنچه در این خاطره آمده است قابل مقایسه نیست.
2- اواخر دهه 30 بود. آن روزها لایحه اعطای امتیاز نفت شمال به شوروی از سوی دولت وقت- قوام السلطنه- به مجلس ارائه شده و نمایندگان مجلس پانزدهم با آن مخالفت می كردند. حزب توده برای فشار بر مجلس، تظاهراتی در میدان بهارستان به راه انداخته بود. آن هنگام مرحوم جلال آل احمد جوانی20 ساله و عضو شاخه جوانان حزب توده بود و در تظاهرات یاد شده حضور داشت. مرحوم آل احمد می گوید، «من «بازوبند انتظامات» بر بازو داشتم و به خیال خود برای حفظ نظم و انضباط تظاهرات تلاش می كردم. ناگهان متوجه شدم كه تعدادی از افسران و كاركنان روسی سفارت شوروی، هدایت تظاهرات و شعارهای آن را برعهده دارند. به شدت یكه خوردم. تا آن روز تصور می كردم كه عضو یك حزب مستقل هستم و برای منافع مردم كشورم تلاش می كنم. لطف خدا بود كه به خود آمدم، بازوبند را از بازو باز كرده و به خیابان پرتاب كردم. من و خدمت به دشمنان وطنم؟! (نقل به مضمون). مرحوم جلال آل احمد بعد از این بیداری به مبارزه با استبداد شاهنشاهی و استعمار شرقی و غربی روی آورد. مدتی بعد به زیارت خانه خدا رفت كه كتاب خواندنی و شیوا و جذاب «خسی در میقات» حاصل آن سفر روحانی جلال است. گفتنی است در اسناد ساواك آمده است كه جلال اعلامیه های امام خمینی(ره) را توزیع می كرده است. خدایش رحمت كند.
3- چند سالی است- همزمان و بعد از فتنه 88- كه آیت الله هاشمی رفسنجانی عهد دیرین رها كرده و متأسفانه در میدانی بازی می كند كه بی تردید از سوی دشمنان اسلام و انقلاب - بخوانید دشمنان خود ایشان- طراحی شده و مدیریت می شود. مدیریت مثلث آمریكا، اسرائیل و انگلیس در زمینه سازی، حمایت و راه اندازی فتنه 88 به اندازه ای آشكار و مستند است كه بی خبری آقای هاشمی از آن با توجه به هوشمندی بارها تجربه شده ایشان بسیار عجیب و غیرقابل تصور به نظر می آید. اگر مرحوم جلال آل احمد با مشاهده دخالت كاركنان روسی سفارت شوروی در تظاهرات یاد شده به ماهیت آن حركت و اهداف استعماری آن پی برده و خود را كنار كشید، از آیت الله هاشمی رفسنجانی انتظار می رفت و می رود كه بعد از فتنه 78 یعنی ده سال قبل از فتنه 88 دست خونریز و غارتگر مثلث آمریكا و اسرائیل و انگلیس را كه از آستین وطن فروشان داخلی بیرون آمده بود، شناسایی كرده و در پی قطع آن باشد ولی با كمال تأسف به جای آن كه دامن از این معركه بیرون بكشد، باعث شد آستین فتنه گران به درون كشیده شود!
از جناب رفسنجانی بعید بود- و هست- كه فتنه 88 را با انگیزه دستیابی مأموران داخلی مثلث یاد شده به كرسی ریاست جمهوری ارزیابی كند و تمامی شواهد و اسناد آشكاری كه از اهداف براندازانه و دیكته شده به سران و عوامل فتنه حكایت می كرد و می كند را نادیده گرفته باشد! به عنوان مثال آیا ائتلاف آشكار و اعلام شده مدعیان اصلاحات با منافقین، ماركسیست ها، بهایی ها، سلطنت طلب ها، تروریست های كومله و حزب دموكرات كردستان و...برای شركت در انتخابات ریاست جمهوری بود؟! آیا حمایت مالی، تداركاتی، تبلیغاتی و سیاسی آمریكا و متحدان اروپایی و منطقه ای آن از فتنه گران نشانه ایران دوستی آنها بود؟! شعار «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران»(!) كه دو روز قبل از سوی وزارت خارجه اسرائیل به فتنه گران دیكته و توصیه شده بود برای جناب رفسنجانی تردیدآور نبود؟ اینكه نتانیاهو با صراحت اعلام می كرد «اصلاح طلبان بزرگترین سرمایه اسرائیل در ایران هستند» و شیمون پرز با افتخار! می گفت «جنبش سبز به نمایندگی از اسرائیل در ایران با جمهوری اسلامی می جنگد»، اوباما، حمایت از فتنه گران را یكی از اهداف استراتژیك آمریكا برای براندازی جمهوری اسلامی معرفی می كرد، نخست وزیر انگلیس با اعلام حمایت از فتنه گران و تقدیر از موسوی و خاتمی و كروبی، عمر جمهوری اسلامی ایران را پایان یافته می دانست؟! و یا وقتی فتنه گران در نماز جمعه ای كه به امامت خود آقای هاشمی برپا شده بود به نفع اسرائیل و آمریكا شعار می دادند، روز عاشورا به ساحت مقدس حضرت اباعبدالله علیه السلام اهانت می كردند، تصویر مبارك حضرت امام(ره) را پاره كرده و روی آن می رقصیدند و ده ها و صدها جنایت دیگری كه همه روزه مرتكب می شدند برای بیداری آقای هاشمی رفسنجانی كافی نبود؟! آیا هیچیك از این موارد و ده ها و صدها جنایت و خیانت مشابه دیگر قابل انكار است؟! و آیا این همه نشانه دیدنی نبود ؟!
4- از جمله اظهارات آقای هاشمی رفسنجانی كه این روزها به بهانه های مختلف بر زبان می آورند، «تشكیل دولت وحدت ملی با حضور همه نیروهای سیاسی فعال!»، تاكید بر «انتخابات آزاد و شفاف و قانونی به عنوان اولین قدم برای بازگشت تعادل به جامعه»! و نمونه های دیگری از این دست است، كه درباره آن گفتنی است؛
الف: آقای هاشمی در تعریف «دولت وحدت ملی» بر حضور همه نیروهای فعال سیاسی تاكید می كنند و این پرسش را بی پاسخ می گذارند كه چرا در طرح پیشنهادی خود نه فقط كمترین مرزبندی با گروه های آلوده سیاسی ندارند بلكه بدون تفكیك و با تاكید و تكرار چندباره، آنها را بخشی از «دولت وحدت ملی»! مورد نظر خویش معرفی می كنند! آیا منظور آقای هاشمی، بازسازی همان ائتلاف جریانات ضد انقلاب در فتنه آمریكایی- اسرائیلی 88 است؟!
ب: آقای هاشمی در حالی از كمترین مرزبندی با دشمنان تابلودار اسلام و نظام و جریانات وطن فروش و آلوده سیاسی خودداری می كنند و همه آنها را در «دولت وحدت ملی»! پیشنهادی خویش جای می دهند كه در همان حال و در اظهارات خود درباره «دولت وحدت ملی» بر مرزبندی با نیروهایی كه آنها را «تندرو»! می نامد- یعنی توده های میلیونی مردم مسلمان و متعهد كشورمان- تاكید می ورزد! و پرسش این است چرا جناب رفسنجانی مرزبندی با مردم فداكاری كه در مقابل توطئه های آمریكا و اسرائیل و از جمله فتنه 88 ایستاده اند را هرگز فراموش نمی فرمایند ولی دریغ از یك كلمه كه درباره مرزبندی «دولت وحدت ملی»! مورد نظر خود با گروه ها و جریانات ضد انقلاب و معاند، بر زبان بیاورند!
ج: آقای هاشمی پی درپی بر این جمله تاكید می فرمایند كه بایستی با حضور همه نیروها و گروه های فعال سیاسی، اعتدال به جامعه بازگردد! و توضیح نمی دهند كه اولا؛ مگر همین نیروهای مورد نظر ایشان نبودند كه در فتنه 88 آشوب آفریدند؟! ثانیا؛ نفرت مردم از فتنه گران نشانه تعادل جامعه است و ایشان نباید انتظار داشته باشند كه مردم از مقابله با جریانات فتنه گر دست بكشند. ثالثا؛ مگر همین نیروهای به قول شما «تندرو» نبودند كه از شما در مقابل گروه هایی كه امروزه از آنها دفاع می كنید حمایت كردند. آیا فراموش كرده اید كه گروه های یاد شده، شما را «عالیجناب سرخپوش»، «دیكتاتور»، «مرتجع» و... می نامیدند و مگر فشار همان ها نبود كه حضرتعالی علی رغم رأیی كه در انتخابات مجلس ششم آورده بودید، مجبور به استعفاء شدید؟!
د: جناب هاشمی از برگزاری انتخابات آزاد، شفاف و قانونی سخن می گویند و توضیح نمی دهند كه منظورشان چیست؟ مگر خود حضرتعالی نبودید كه قبل از ماجرای سال های اخیر در خطبه های نماز جمعه با استناد به ساختار قانونی و چرخه برگزاری انتخابات، صدها دلیل می آوردید كه در نظام جمهوری اسلامی ایران امكان هیچ تقلبی وجود ندارد و تنها تخلف هایی احتمال وقوع دارد كه به هیچوجه نمی تواند در نتیجه نهایی انتخابات تاثیری داشته باشد؟! آن ساختار كه تغییر نكرده! و مگر كسانی كه از آنها حمایت می كنید با صراحت اعلام نكردند كه تقلب در انتخابات، اسم رمز آشوب ها بوده است و مگر آقای تاجزاده به گواهی فیلمی كه از ایشان موجود است و به عنوان كسی كه معاون وزارت كشور بوده و چند دوره انتخابات برگزار كرده است با صراحت نمی گوید كه كمترین احتمال تقلب در انتخابات وجود ندارد؟
5- و بالاخره گفتنی است كه دلسوزی مردم وفادار به انقلاب برای آیت الله هاشمی از برخی اعضای خانواده ایشان نیز بیشتر است. كافی است نگاه كنید گروه هایی كه این روزها سنگ حمایت از آقای هاشمی را به سینه می زنند از ایشان چه می خواهند و كسانی كه امروزه آقای هاشمی آنان را در مقابل خود تصور می كند چه انتظاری دارند.

حسین شریعتمداری

نوع مطلب : تحلیل، خبر، 
برچسب ها : هاشمی رفسنجانی،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 6 دی 1391
چهارشنبه 6 دی 1391 02:06 ب.ظ
سلام
جالب و عالی بود ممنون از شما
شاد و موفق باشید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
Check PageRank

Powered by WebGozar

به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای گفتمان محفوظ است
روزشمار فاطمیه