تبلیغات
گفتمان - اشتباهات ژنتیکی
گفتمان
راه است و چاه ؛ دیده ی بینای آدمی
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


دشمن ما یعنی اون دستگاه مقتدر مادی که تا قبل از انقلاب ، بر اقتصاد این کشور و سیاست این کشور و فرهنگ این کشور و منابع این کشور و تصمیمات مسئولان این کشور مسلط بوده از این وضع ناراحته ، می خواهد اینرا عوض کند . چکار کند ؟ برای او تنها راه اینست که ملت ایران و مسئولان ایران به یک محاسبه ای برسند ؛ در نهایت ، که ادامه این راه ، احساس کنندبه صرفشان نیست . می خواهد این محاسبه را بر ذهن شما تحمیل کند . می خواهد من و شما به این نتیجه برسیم که صلاح نیست در مقابل آمریکا ، در مقابل این دستگاه های سیاسی تابع کارتل های گوناگون اقتصادی ؛ در مقابل اینها ، انسان خیلی هم بایستد ، خیلی هم مقاومت کند ، از بعضی از حرفها باید دست کشید ، کما آنکه گفتند دیگر ، در یک برهه ای کسانی گفتند : آقا ول کنید قضیه ی اسرائیل را ، ول کنید قضیه فلسطین را ، ول کنید قضیه عدالت در سطح جهانی را ، حمایت از ملت های عدالت خواه را ، رها کنید این حرفها را ، چه کار دارید، به خودتان بچسبید . این همان تغییر محاسبات است ؛ دشمن اینرا می خواهد . با گفتمان آمده ایم که از محاسبات درستمان حفاظت کنیم و از تغییر نادرست محاسباتمان جلوگیری کنیم.

مدیر وبلاگ : مرتضی

                                                             
تحركات دشمن برای انتخابات ریاست جمهوری ایران در خرداد 92 آغاز شده است و سؤال اصلی آن است كه مهم ترین سناریوی دشمن با هدف تاثیرگذاری بر انتخابات پیش روی چیست؟
البته از ماه ها قبل تحركات و دسیسه های دشمن قابل رصد بود و از همین روی قابل پیش بینی نیز بود كه با نزدیك شدن به انتخابات خرداد 92، تاكتیك های رسانه ای، سیاسی، اقتصادی و ترفندهای حقوق بشری آنها به میدان كشیده شود.
برای همین است كه به فاصله كمتر از 6 ماه به انتخابات در ایران، دشمن تمام توان و پتانسیل خود را به صحنه آورده تا هدف مدنظرش را عملیاتی نماید.
در همین راستا، مشاهده می شود كه طی روزهای اخیر، بار دیگر بازار «تحریم»ها و صدور قطعنامه به اصطلاح حقوق بشری علیه ایران داغ شده است.
از یكسو بنابر اتهامات واهی پنج شنبه گذشته، قطعنامه ای در محكومیت آنچه كه نقض حقوق بشر در ایران ادعا شده صادر می شود و در همین ایام آمریكا و اتحادیه اروپا نیز دور جدید تحریم ها علیه ایران را تصویب می كنند و حتی مقارن با این فضای فشارها و تحریم ها، صدا و سیمای جمهوری اسلامی هم در لیست تحریم ها قرار می گیرد.
بنابراین كمترین تردیدی وجود ندارد كه در فاصله نزدیك به انتخابات، دشمن با اهرم فشارها و تحریم ها كه مستقیما زندگی مردم را نشانه رفته است قصد دارد تا سناریوی خود یعنی «كاهش مشاركت در انتخابات» را دنبال و رهگیری كند.
در این سناریو ارزیابی می شود كه تحریم ها و فشارها بتواند مشكلات اقتصادی و معیشتی مردم را مضاعف كند و اخلال در تامین پاره ای از اقلام ضروری، موج اعتراضی در جامعه ایجاد نماید.
هرچند این سناریو تلاش می كند تا در نهایت حضور حداكثری مردم در پای صندوق های رأی را كمرنگ كند ولی طراحان و اتاق فرمان آن می دانند عملیاتی كردن این خواسته كار ساده ای نیست. از این روی برای كاهش مشاركت در انتخابات، «پروژه» هایی را در دستور كار قرار داده تا ضریب اجرایی شدن آن را افزایش دهد. فهرستی كوتاه از این پروژه ها بدین شرح است:
1- دمیدن در «اختلاف» میان مسئولان بخصوص در موضوعات چالش زا و پردامنه، تا این اختلافات به «دعوا» و بگومگوهای جنجالی و در عین حال بی حاصل منجر شود.

2- پروژه مشغول سازی مسئولان به كارهای حاشیه ای و فرعی.
3- ترویج و برجسته سازی ناامیدی و یأس.
4- القاء و پمپاژ اثرگذاری تحریم ها و ناتوانی در عبور از تحریم های ضدایرانی در پهنه افكار عمومی و...
به تعبیر ساده، نتیجه و خروجی این پروژه ها، انباشت مشكلات اقتصادی و نارضایتی عمومی است كه بی انگیزگی در جامعه را اشاعه می دهد.


اما پیرامون «سناریو» و «پروژه» های دشمن برای انتخابات 92 نكاتی قابل اعتناست؛
یكم- اشتباه دشمن این است كه می خواهد مردم ایران را تنها در قاب مشكلات اقتصادی ببیند و ارزیابی كند.
این نوشته در مقام نفی مشكلات روزمره مردم و به وجود آمدن پاره ای از سختی ها و مشكلات به خاطر تحریم های وحشی دشمن نیست، اما نكته این است كه مردم ایران در ادوار مختلف طی سه دهه گذشته ثابت كرده اند كه از قدرت تشخیص بالایی برخوردارند و علی رغم مشكلات مختلف، در زمین دشمن بازی نمی كنند.
بهترین گواهی برای ادعای پیشگفته، حضور حداكثری مردم ایران در تمامی انتخابات پس از انقلاب اسلامی است.
در شرایط كنونی نیز نكته كلیدی این است كه علی رغم فشارها و تحریم ها علیه ایران، مردم دلیل و علت تحریم ها را یافته اند و باور دارند كه این تحریم ها به بهانه برنامه هسته ای یك دروغ شاخدار است، چرا؟ چون حافظه جامعه ایرانی و افكار عمومی فراموش نكرده است كه اگر مشكل برنامه هسته ای است، چرا قبل از آن، ایران مورد تحریم قرار می گرفته است. صورت مسئله بسیار روشن و ساده است؛ عمر پرونده هسته ای ایران به یك دهه می رسد ولی سابقه تحریم ها به سال 58 برمی گردد و اكنون 33 سال است كه ایران با تحریم های غیرقانونی و یكجانبه آمریكا و اروپا دست و پنجه نرم می كند. بنابراین برای مردم ایران محرز شده كه علت اصلی تحریم ها و فشارها بر ضد جمهوری اسلامی، پیشرفت ها و استقلال این نظام است.
امروز ایران یك قدرت منطقه ای و هسته ای است كه حتی رسانه ها و تحلیلگران غربی به آن اذعان دارند. جان بولتون مقام آمریكایی كه مواضع رادیكالی علیه ایران دارد چندی پیش به صراحت تأكید كرد كه جمهوری اسلامی دست برتر را در تحولات منطقه دارد و بارها طی ماههای اخیر واشنگتن پست، وال استریت ژورنال و بسیاری دیگر از رسانه های آمریكایی و اروپایی اذعان كرده اند كه تنها راه حل، كنار آمدن با «ایران هسته ای» است.
طرفه آنكه حتی سردبیر نشریه فارین پالیسی به صراحت تأكید می كند مواجهه آمریكا با ایران بر سر برنامه هسته ای نیست و تحریم ها بدین بهانه جایگاهی ندارد و علت اصلی، «ایران مستقل» است و پیشرفت و نفوذ او مشكل اصلی است.
این حقیقت همان نكته ای است كه كاندولیزا رایس چند سال پیش به زبان آورد و می گوید خطر نفوذ ایران بیشتر از برنامه هسته ای آن است.
بنابراین مردم ایران بهتر از رسانه ها و تحلیلگران غربی به این نكته پی برده اند كه باید جلوی باج خواهی و زورگویی كابوها ایستاد.
راز اینكه هر چقدر فشارها و تحریم ها بیشتر می شود، طنین صدای ملت ایران در «انرژی هسته ای حق مسلم ماست» بیشتر و پژواك آن گسترده تر می شود همین است.
دوم- تناقض رفتار دشمن، مردم را در مبارزه و ایستادگی مصمم تر كرده است و همین روحیه است كه سناریو و پروژه های دشمن را به شكست می كشاند.
به عنوان نمونه طی روزهای اخیر، دشمنان جمهوری اسلامی تلاش كردند از اهرم حقوق بشر علیه ایران بهره گیری نمایند. این تحركات به صدور قطعنامه حقوق بشری بر ضد كشورمان در پنج شنبه گذشته منجر شد و نكته این است كه كارگردان و لابی كننده این قطعنامه كانادا بود و طرفه آنكه همین كشور گروهك منافقین را از لیست گروه های تروریستی خارج می سازد.
خب، ناگفته پیداست كه مردم ایران نمی توانند بپذیرند كشور مدافع تروریست ها ژست حقوق بشری بگیرد و با همكاری آمریكا به عنوان بزرگ ترین ناقض حقوق بشر مسبب صدور قطعنامه ضدایرانی شود. یا رفتار تناقض آمیز آمریكایی ها كه از یكسو طی هفته های اخیر بارها از آمادگی برای مذاكره دم زدند ولی به موازات آن تحریم ها را بر ضد ایران شدت بخشیدند نمونه دیگری است كه مردم، انگیزه دو چندان دارند تا در مواجهه با سناریوهای شیطانی آمریكا و چند كشور همسو با او تمام عیار مقاومت نمایند.
سوم- و بالاخره باید گفت دشمنان نظام جمهوری اسلامی اكنون در شرایطی به سر می برند كه توان اجرایی كردن آنچه كه در مخیله شان علیه ایران می گذرد را ندارند و پیش از آنكه بخواهند با فراگیر كردن «مشكلات اقتصادی» در ایران «نارضایتی اجتماعی» ایجاد نمایند، هم اكنون خود به بحران اقتصادی و مالی افسارگسیخته ای مبتلا شده اند و علاوه بر آن یك «تروریزم اجتماعی» در جامعه آمریكایی در حال رقم خوردن است.
پیامد آن بحران اقتصادی، شكاف طبقاتی عجیب و غریبی است كه طبق گزارش های منتشره پول و درآمد میلیون ها نفر برابر درآمد -تنها- صدها نفر در جامعه آمریكایی است.
به لحاظ اجتماعی نیز حادثه مدرسه سندی هوك در شهر نیوتاون كه چند روز پیش اتفاق افتاد و یك نفر، 26 كودك و معلم را به رگبار بست؛ نمونه ای است كه به وضوح نشان می دهد «امنیت» به شدت متزلزل است تا جایی كه سی ان ان چند روز پیش و پس از این حادثه گزارش می دهد كه در آمریكا، 270 میلیون قبضه سلاح گرم در دست مردم است و سالانه 100 هزار نفر هدف گلوله قرار می گیرند.
و به تعبیر مایكل مور مستندساز مشهور آمریكایی، «آمریكایی ها ژنتیكی آدمكش شده اند».
گفتنی های زیادی باقی مانده است تا نشان بدهد سناریو و پروژه های آمریكا علیه ایران با اشتباهات محاسباتی گره خورده است كه در آینده و تا انتخابات آن را پی خواهیم گرفت؛ اشتباهاتی كه گویا، از مختصات ژنتیكی آمریكایی ها در برابر ایران طی سه دهه گذشته است و باید آن را اشتباهات ژنتیكی نامید.
حسام الدین برومند
نوع مطلب : تحلیل، 
برچسب ها : تحریم، مشکلات اقتصادی، اقتصاد،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 5 دی 1391
یکشنبه 13 فروردین 1396 06:33 ب.ظ
Just wish to say your article is as surprising.
The clearness in your post is just great and i could assume you are an expert on this subject.

Well with your permission let me to grab your feed to keep
up to date with forthcoming post. Thanks a million and please
keep up the rewarding work.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
Check PageRank

Powered by WebGozar

به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای گفتمان محفوظ است
روزشمار فاطمیه